Modül Kurulum Hatası Hatası

Modül İstek-Paylaşım ve Sorunların Yazıldığı Bölüm

Moderatör: Moderatörler

Modül Kurulum Hatası Hatası

Mesajgönderen mehmet1806 » 2012/08/28 - 22:50

Merhaba, Duyurlar Modulu Kurmaya çalışyıroum, Dosyaları İlgili Yerlere Attım. Duyurlar.php yi çalıştırdığımda, uyarı veriyor: "Bu Modulu Sadece Sistem Yöneticileri Çalıştırabilir."

Bu Hata Neden oluyor Acaba, Bu Modulu Nasıl Kurabilir.

Saygılar...
Yasaklandı
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Re: Modül Kurulum Hatası Hatası

Mesajgönderen GeneraL » 2012/08/28 - 22:55

Site Adresi nedir? ve duyuru linki
PhpNukeTurkiye.Com Site Kurallarını Okumak İçin Tıklayın
Site kuralları gereği, kullanıcı profilinde web adresi bulunmayan, kullanmakta olduğu sitenin copyright bilgisi silinen kişilerin isteklerine cevap verilmeyecektir.
Önceliğimiz olarak emeğe saygı diyoruz..
Saygılarımızı sunuyoruz.. PNT Yönetim...

Skype & Msn : GeneraL@phpnuketurkiye.com
Süper Moderatör
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 19

Mesajgönderen mehmet1806 » 2012/08/28 - 23:03

Merhaba
Adresi Buradadır
Saygılar
Yasaklandı
Kullanıcı avatarı

Re:

Mesajgönderen GeneraL » 2012/08/28 - 23:09

Duyurular modülünü dosyalar bölümündeki PNT sürümü içindeki Modüller Duyurular modülünü indirdiniz dimi ?
Site kuralları gereği, kullanıcı profilinde web adresi bulunmayan, kullanmakta olduğu sitenin copyright bilgisi silinen kişilerin isteklerine cevap verilmeyecektir.

Süper Moderatör
Kullanıcı avatarı

Re:

Mesajgönderen mehmet1806 » 2012/08/28 - 23:13

Evet PNT Klasöründen İndirdim ve ekledim.
Yasaklandı
Kullanıcı avatarı

Re:

Mesajgönderen GeneraL » 2012/08/28 - 23:16

Bakın Modülü kurduktan sonra Duyurular_installer Duyurular.php dosylarını sildiniz dimi bu aşamdan sonra duyuralar blok olarak görünür Blok yönetimine giriniz ve Duyurular Kayan Duyurular Slide bloklarından birini seçip aktif ediniz.

Süper Moderatör
Kullanıcı avatarı

Re:

Mesajgönderen mehmet1806 » 2012/08/28 - 23:19

Modulu Kuramadım ki,
Duyurlar.php yi çalıştırdığımda hata aldım.
O Yukarıda yazdığım Hata çıktı.
Yasaklandı
Kullanıcı avatarı

Re:

Mesajgönderen GeneraL » 2012/08/28 - 23:20

Son olarak Duyuru siteadi.com/Duyurular.php linki duyuru modülünün kurulum dosyasıdır silmeniz gerekir bunu zaten şimdi modülü yeniden sitenize atınız. bu aşamadan önce phpmyadmin girerek varolan veritabanı
Girerek İşlemler sekmesine tıklayınız ve Karşılaştırma kodunu utf8_general_ci olarak değiştiriniz bu aşamadan sonra siteadi.com/Duyurular.php yaparak modülü yeniden kurunuz ve işlem tamamlandıktan sonra yazmış olduğum dosyları siliniz. ilk kurulumdaki veritablosundaki duyurular ile olan alanları siliniz.. sonra kurulum yapınz..

Süper Moderatör
Kullanıcı avatarı

Re:

Mesajgönderen mehmet1806 » 2012/08/29 - 01:23

Sayın General, Acemi biri olduğum için, ne demek istediğiniz maalesef anlayamadım.
Rica Etsem Acemi bir kişinin anlayıp yapabileceği bir şekilde anlatabilirmisiniz?
Saygılar
Yasaklandı
Kullanıcı avatarı

Re:

Mesajgönderen mehmet1806 » 2012/08/29 - 02:52

Merhaba, Duyuru Modulu Kurma Sorununu Dosyaları Tekrar Atarak Hallettim. Silinecek Dosyaları Sildim. Admine Girip Duyuru Ekliyorum. Duyurunuz Başarıyla Eklenmiştir Diye Mesaj Çıkıyor. Lakin Duyuru Kaydolmuyor. Tekrar Duyurulara Girdiğimde Bakıyorum, Evet Kaydolmamış. Duyuru Ekleyemiyorum. Bu Neyden Kaynaklanıyordur Acaba?
Yasaklandı
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2012/08/29 - 09:18

Bu Modulu Sadece Sistem Yöneticileri Çalıştırabilir uyarısını şu yüzden verir genel olarak

admin paneline admin nikiniz ile giriş yapmadıysanız yani sitenizde o an normal bir ziyaretci gibi dolaşıyorsanız bu uyarıyı verir size kurdurtmaz bu yüzden sitenizinadi.com/admin.php bölümüne giriş yapıpdaha sonra sitenizinadi.com/Duyurlar.php dosyasını çalıştırın.

bu işlemleri sorunsuzca yaptıkdan sonra duyuru eklemeyi deneyin
Tarih Hayal Edenleri Değil,Gerçekleştirenleri Yazar !

NOT : Özel mesajla veya farklı yollar ile bana verdiğiniz admin paneli, ftp, phpmyadmin, cpanel, pleskpanel, direckpanel (v.b.) gibi size özel yerlerin kullanıcı adı ve şifrelerini ben sorunu çözüp size teslim ettikten sonra lütfen değiştirin. Aksi taktirde hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.
Administrator
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 95

Re:

Mesajgönderen mehmet1806 » 2012/08/29 - 14:44

Sayın Sonsuzluk,
Kurulum İşlemini Halledebildim. Lakin Duyuru Ekleyemiyorum Şimdide, Ekleye Giriyorum, Duyuru yazıyorum, göndere Basıyorum, Duyurunuz Başarıyla eklenmiştir Diyor, Lakin, Eklenmiyor. Şu Anki Problemimde Maalesef Bu,
Nasıl Düzeltebiliriz?
Saygılar
Yasaklandı
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2012/08/29 - 14:48

Duyuru eklentisine ait sql ler phpmyadmine yüklendimi,prefixleri düzgünmü bunları kontrol edermisin
Tarih Hayal Edenleri Değil,Gerçekleştirenleri Yazar !

NOT : Özel mesajla veya farklı yollar ile bana verdiğiniz admin paneli, ftp, phpmyadmin, cpanel, pleskpanel, direckpanel (v.b.) gibi size özel yerlerin kullanıcı adı ve şifrelerini ben sorunu çözüp size teslim ettikten sonra lütfen değiştirin. Aksi taktirde hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.
Administrator
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 95

Re:

Mesajgönderen GeneraL » 2012/08/30 - 01:14

Arkadaşım duyuru modülü bir blokdan ibarettir. İki tane duyuru bloğu vardır blok yönetiminden gir blogu aktif et. yazılan yazını göre bilirsin. siteadi.com/duyurular.php dosyası install dosyasıdır. onu silmen lazım zaten.. Okumadan anlamadan dinlemeden işlem yapmak o kadar basit olsa herkez bişiler yapardı...

Süper Moderatör
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen GeneraL » 2012/08/30 - 01:31

Modül içindeki dosyalar

Admin
images
blocks
Duyurular_installer
Duyurular.php

Kurulum Dosyaları gerekli klasörlere atınız..

Admin girişi yaptıktan sonra.

SiteAdi.com/Duyurular.php yapınız.

modül kurulum sekmesine tıklayarak kurulumu gerçeleştiriniz.
kurum tamamlandıktan sonra Duyurular_installer ve Duyurular.php dosyalarını siliniz.

Blok Yönetimiden Duyurular Kayan veya Duyurular Slide blogunu aktif hale getiriniz orta blok olarak seçim yapınız..

Karakter hatası alıyorsanız bu işlemleri yapmadan önce.

Phpmyadmin giriniz ver siteniz için oluşturduğunuz veritabanı karakter karşılaştırmasını utf8_general_ci olarak değiştiriniz..

Bu neden Önemli sebebi install kurulumlarda veritabanı karşılaştırma kodu ne ise onu baz alarak Auto Karşılaştırma kodu verecektir kurmuş olduğunuz modüle.

Modülü http://demo.phpnuketurkiye.com adresinde orta blokların alt kısmında göre bilirsiniz karakter sorunu yukarıda anlatmış olduğum sorundan dolayıdır phpmyadmin girişim olmadı için modülün sorunsuz olarak çalıştığını görün diye bu şekilde kurulmuştur..

Saygılar....

Süper Moderatör
Kullanıcı avatarı

Sonraki

Dön Modül

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir