Joomla Tarzı temalar mümkünkü ?

Tema İstek-Paylaşım ve Sorunların Yazıldığı Bölüm

Moderatör: Moderatörler

Joomla Tarzı temalar mümkünkü ?

Mesajgönderen cuneytsonmez » 2013/03/23 - 20:19

bı kac gundur joomla ile ugrasıyorum bela bir şey ama cok guzel ve temaları cok estatik pnt nukede bu mumkunmu acaba sırf tema yuzunden joomlaya gecıc yaptım cok zorlanıyorum daha pek bı sey ögrenemedım bu temalar konusunda pnt nuke de ne yapmak lazım gelıstırılcek mı veya bız neler yapabılırız yoksa eskı pnp nuke temaları aynen devam mı bılıyorum sonsuzluk abı genaral abı calısıyolar bızde bı sey yapmıyoruz hazıra beklıyorum ama bu konuda nasıl bır calısma olucak artık forum du eklentıydı bunları ınsanlar bıktı forum uzerıne degılde portal gorunum ve bılesenler uzerıne ne yapabılırız ?
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 1

Re: Joomla Tarzı temalar mümkünkü ?

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2013/03/23 - 23:48

biraaz uğraş ve emekle istenilen tema nukede kullanılabilinir ama işte uğraş gerek nuke açık kaynaklı ve kolay kullanımlı bir portaldır bu yüzden herhangi birşeyi nukeye uyarlamak kolaydır sadece uğraşmak gerek tabi uğraşmakdan kastım 1-2 saat değil gerekirse bir tema için 1 ay mantığını kavradıkdan sonra zaten gözün kapalı uyarlarsın başka temaları nukeye

seninde dediğin gibi forum eskiden popüler olan bir olaydı şimdi birçoğumuzun sitesinde forum var fakat aktif mi hayır bu yüzden foruma bende pek sıcak bakmıyorum.Bir kişi köyü-kasabası veya herhangi bir şey için site açacaksa forum yerine basit ve şık bir ziyaretçi defteri ile işini görebilir forumu koyup da sistemi kasmak yerine bu tarzda basit küçük modüllerle ihtiyaçlar karşılanır foruma harcanan emek ve zamanla portala çok daha güzel şeyler yapılabilinir.Bu yüzden forumu bende artık düşünmüyorum bundan sonraki çalışmalarda yani yeni bir sürüm-portal veya dengi birşey çıkarırsam içine sanırım forum koymam
Tarih Hayal Edenleri Değil,Gerçekleştirenleri Yazar !

NOT : Özel mesajla veya farklı yollar ile bana verdiğiniz admin paneli, ftp, phpmyadmin, cpanel, pleskpanel, direckpanel (v.b.) gibi size özel yerlerin kullanıcı adı ve şifrelerini ben sorunu çözüp size teslim ettikten sonra lütfen değiştirin. Aksi taktirde hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.
Administrator
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 95

Mesajgönderen booster » 2013/03/24 - 01:08

cuneytsonmez yazdı:bı kac gundur joomla ile ugrasıyorum bela bir şey ama cok guzel ve temaları cok estatik pnt nukede bu mumkunmu acaba sırf tema yuzunden joomlaya gecıc yaptım cok zorlanıyorum daha pek bı sey ögrenemedım bu temalar konusunda pnt nuke de ne yapmak lazım gelıstırılcek mı veya bız neler yapabılırız yoksa eskı pnp nuke temaları aynen devam mı bılıyorum sonsuzluk abı genaral abı calısıyolar bızde bı sey yapmıyoruz hazıra beklıyorum ama bu konuda nasıl bır calısma olucak artık forum du eklentıydı bunları ınsanlar bıktı forum uzerıne degılde portal gorunum ve bılesenler uzerıne ne yapabılırız ?

Uzun süre joomla kullandım, esnek ve kullanışlı bir sistem, hem artıları hem eksileri var bana göre, artıları, istemediğin kadar tema, eklenti, bileşen ve modül..Eksileri, bir çok eklenti ve bileşenleri, ekleme ve kaldırma yüzünden veritabanında olumsuzlıklar oluşturuyor ve sunucuları kasıyor...Aralıklarla optimizasyon yapmak gerekiyor..Yoksa hosting firmanızla papaz olma durumu an meselesi olur...Bu kadar hazır eklenti ve bileşenler el altında olunca kullanıcılar tembelleşiyor, html kodları bile unutacak düzeye geliyor neredeyse.. :D İşin şaka yanı bir tarafa her sistemin birbirine karşı eksi ve artı yönleri var..PNT Nuke'de eğer eklenti, tema ve diğer yönlerden geliştirilme devam ederse, bir çok sistemden daha kullanışlı ve hakkettiği yerde olan bir sistem olur diye düşünüyorum..
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 7

Mesajgönderen cuneytsonmez » 2013/03/24 - 08:59

nuke kullanısını bende cok sevıyorum ama bıraz gerı kaldık mesela bı hıc bı sey bılmese saddece joomlayı kullanmayı bılse cok guzel tasarımlar cıkarıyor suanda bız aham saham şeyler olsun dıye ıstemıyoruz hocam ama ne varkı bır galerı modulu eksık pnt nuke yaptı cok guzel galerısı ama bu resmı buyutme konusunda sıkınntı var bırde dedıgım gıbı temalar hep aynı farklı bır stıl vermek ıstesek olmuyor beceremıyoruz sorun bence bu yoksa sunu söleyım nuke daha guzel ınanın o kadar zor gelıyokı joomla suanda hıc kıpırtatamıyorum destek sıtelerıde hıcbırısını nuke kadar degıl ılgı ve samımıyet yok gıbı gelıyor ben netopsiyon ile tanıştım ve nuke nerde bende ordaydım burdakı ınsanları cok sevıyorum hıc bır karsılık beklemeden yardımcı oluyolar en hoşuma gıden nukede nuke ailesi ve nukenın kolaylıgı benım ıcın artıdır bakalım hayırlısı
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 1

Dön Tema

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir