Choremede Farklı Expolererde Farklı :(

Tema İstek-Paylaşım ve Sorunların Yazıldığı Bölüm

Moderatör: Moderatörler

Choremede Farklı Expolererde Farklı :(

Mesajgönderen cuneytsonmez » 2013/03/31 - 15:41

selamalar bi kac sorunum var acaba neyden kaynaklanıyor anlayamadım temamın goruntusunu choromede guzel ama expolererde baktıgımda dagınık bunu nasıl duzeltebılırım ayrıca sıte menusu dıye bırsey yaptım ıyı chorede orjınal bı sekılde cıkıyor aynı sekılde expolererde yıne bozuk ıkısı arasında fark var bu sorunumu nasıl gıderebılırım acaba ?
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 1

Re: Choremede Farklı Expolererde Farklı :(

Mesajgönderen yeserentohumlar » 2013/03/31 - 15:52

bu sorunu yanılmıyorsam genişlik ve yükseklik değerlerini yüzde olarak değilde sayısal olarak girip düzeltiyorduk.
Uğur AĞAOĞLU
PNT Üyesi
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 3

Mesajgönderen cuneytsonmez » 2013/03/31 - 16:06

sayısal deger gırınce choremede farklı oluyor temanın headerınde var bu sorun ve bloklarımdan bır tane hazır menu yaptım sıtede expolerer ıle gırınce kötu bır menu gozukuyor choreme ıle gırınce problem yok da :( bulamadım bunu
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen GeneraL » 2013/03/31 - 17:47

Günümüzde tarayıcılar arasında fark var nedeni ise kullanılan eski kodlamalar eski kodlamalardan kastım css vs js kodlarından dolayı olan sorundur bunun cevabını ancak bu şekilde verebilirim bi işlem yaparken Chorme ve Explorer ile bakmandır yapılan her işlem sonrasını bunun kontrolunu yap eğerki yapmaz bütün işlemi bitirip yaptıktan sonra neden ne için gibi soruları kendine sormuş olursun dediğim gibi işlemlerini yaparken iki tarayıcı ile kontrol ett.
PhpNukeTurkiye.Com Site Kurallarını Okumak İçin Tıklayın
Site kuralları gereği, kullanıcı profilinde web adresi bulunmayan, kullanmakta olduğu sitenin copyright bilgisi silinen kişilerin isteklerine cevap verilmeyecektir.
Önceliğimiz olarak emeğe saygı diyoruz..
Saygılarımızı sunuyoruz.. PNT Yönetim...

Skype & Msn : GeneraL@phpnuketurkiye.com
Süper Moderatör
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 19

Mesajgönderen cuneytsonmez » 2013/04/06 - 12:28

tekraardan başlık acmak istemiyorum ama siteye hicbirşey eklememe ragmen operda göstermiyor Aba Msn ve Smv1 temalarını kullanıyorum siteye kod falan eklemesı daha yapmıyorum sade halinde neden göstermiyor sorun veriyor bu sorunu nasıl cözücez ünsanlar yeni yeni alışıyorlar siteye ama böle davet etttiğimizde bi işe yaramaz ki siteye bakmadan cıkıp giderler googleye baktım siteyi iyi bi şekilde indexler bi bucuk haftalık siteye göre iyi bunun cözumlerını bır baksak nasıl olacak acaba bu sorun benden mı kaynaklanıyor suanda laptoptan degılde normal masaustu pcden göz attım cok kötu ya :(
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen booster » 2013/04/07 - 16:11

cuneytsonmez yazdı:tekraardan başlık acmak istemiyorum ama siteye hicbirşey eklememe ragmen operda göstermiyor Aba Msn ve Smv1 temalarını kullanıyorum siteye kod falan eklemesı daha yapmıyorum sade halinde neden göstermiyor sorun veriyor bu sorunu nasıl cözücez ünsanlar yeni yeni alışıyorlar siteye ama böle davet etttiğimizde bi işe yaramaz ki siteye bakmadan cıkıp giderler googleye baktım siteyi iyi bi şekilde indexler bi bucuk haftalık siteye göre iyi bunun cözumlerını bır baksak nasıl olacak acaba bu sorun benden mı kaynaklanıyor suanda laptoptan degılde normal masaustu pcden göz attım cok kötu ya :(

Tema değiştirip test ettin mi? Anasayfa'da modül ve blok gözükmüyor, video ve resim sayfalarında problem yok..Ama sadece opera'da değil, firefox ve İE'da aynı...Bu arada siten zor açılıyor veya hiç açılmıyor, sunucundan kaynaklanıyor..
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 7

Mesajgönderen cuneytsonmez » 2013/04/07 - 22:36

denedım abı pnt nukenın orjinal temasını
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen cuneytsonmez » 2013/04/07 - 22:54

neden kımse bır sey yazmıyor ya buraya ???????
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen arkadas_ca » 2013/04/07 - 23:21

Cüneyt senin bu sorunların hiç bitmiyor. sorun sende hiç bitmiyorsa mutlaka yanlış yaptığın birkaç yer var. bunu yanında olsam yaptıklarını gözlemler kardeşim sen hataların şunlar derdim. bi sürü tema değiştiriyorsun. denemeler yanılmalar yapıyorsun. siteden kur-kaldırların oluyor.

sanırım bu arada yolunda gitmeyen birşeyler yada değiştirdiğin birşeyler oluyor. oda olmadı sunucunda bir sıkıntı var.

Var bir sıkıntı ama ne? bunu kendin gözlemle birazda.

free falan hiç uğraşma hostun müsaitse demo kur demoda uygula sorun yoksa orjinale aynısını yap. böylelikle ziyaretçilerine de rahatızlık vermemiş olursun.

valla düşünüyorum taşınıyorum bulamıyorum senin sorularına cevap. daha geçen baktım normaldi. şimde sitenin üstü ve altı görünüyor. orta ve yan blokların yok. hadi bunlardan biri dahi yok. üstelki Dil dosyası sıkıntısı da var. :hmmm:

en iyisi dediğim gibi demo da test et. sonra orjinale gönder. ;)
PhpNukeTurkiye.Com Site Kurallarını Okumak İçin Tıklayın
Site kuralları gereği, kullanıcı profilinde web adresi bulunmayan, kullanmakta olduğu sitenin copyright bilgisi silinen kişilerin isteklerine cevap verilmeyecektir.
Önceliğimiz olarak emeğe saygı diyoruz..
Saygılarımızı sunuyoruz.. PNT Yönetim...

Firma Rehberi
Firma Bul
Moderatör
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 13
Aldığı teşekkür: 23

Mesajgönderen cuneytsonmez » 2013/04/07 - 23:25

bende abı gecen baktım normaldı sıteyı ozellıkle bos bırakıyorum oldugu gıbı bu camı sıtesını yaptım ucretlı hosta demosuyla beraber bu kara talih bendemi var anlamadık ki bitmicek bu sorunlar şimdi atıcam normal dosyalarını artık ne kurup ne kurmadıgımıda not defterıne yazıcam o kadar boş bırakıyorum bozulması saf hali ile kalsın diye bi giriyom ya anasayfa cıkmıyor ya baska tarayıca kayıklık bi tarafı yamarken yarım yamalak öteki yerlerde bı baska sey off :(
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen booster » 2013/04/08 - 02:07

cuneytsonmez yazdı:bende abı gecen baktım normaldı sıteyı ozellıkle bos bırakıyorum oldugu gıbı bu camı sıtesını yaptım ucretlı hosta demosuyla beraber bu kara talih bendemi var anlamadık ki bitmicek bu sorunlar şimdi atıcam normal dosyalarını artık ne kurup ne kurmadıgımıda not defterıne yazıcam o kadar boş bırakıyorum bozulması saf hali ile kalsın diye bi giriyom ya anasayfa cıkmıyor ya baska tarayıca kayıklık bi tarafı yamarken yarım yamalak öteki yerlerde bı baska sey off :(

En asgari localhost'ta deneme yanılma yapabilirsin..Bu arada kurduğun modül ve blokları bir klasör altında barındırırsan, daha rahat takip edebilirsin değiştirdiklerini, mesela içinde değişiklik yaptığın dosyaları nereye aitse ona göre klasör şeklinde listeleyebilirsin..Bu sana geriye dönmende kolaylık getirir..Bu arada her zaman değiştireceğin dosyanın bir yedeğini sağlama alman lazım..Bu arada siteyide yedeklemen önemli...Yedekleme konusunda MySQLDumper'ı tavsiye ederim..Garanti yedek olur, kolay kolay yolda bırakmaz seni..Böyle durumlarda yedeklerini yükleyebilirsin..Bu arada sunucu free galiba, aynı zamanda problemli, net'de olumsuz yorumlar var hakkında...Daha sağlıklı bir sunucuya geçersen daha iyi verim alabilirsin sitenden..
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 7

Dön Tema

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir