Forum Eklenti Sorunları - İstekleri ve Paylaşımlarının Yapıldığı Bölüm

Moderatör: Moderatörler

Mesajgönderen alpozgen » 2013/07/02 - 16:59

Selamlar;
Nuke PNT forum kullanıyorum. Üyeler avatar olarak sadece sistemdeki resimleri kullanıyorlar. Üyeler avatar olarak kendi resimlerini nasıl yükleyebilirler. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.
Yeni Üye
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Re: Avatar ekleme hakkında

Mesajgönderen muhsin » 2013/07/02 - 17:13

/modules/Forums/images/avatars/gallery/ klasörü içerisine istediğin kadar yükleyebilirsin
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen alpozgen » 2013/07/02 - 17:34

Onu biliyorum fakat her üye kendi istediği resmi kendi bilgisayarından upload etsin istiyorum.Yani sistemdeki avatarlara bağlı kalmasın. . Saygılar.
Yeni Üye

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2013/07/02 - 23:33

ilk olarak şunu söylemem gerekiyor bahsettiğiniz bu olay güvenlik açığı oluşturur bilginiz olsun...

forum admin paneline girip ayarlar sekmesinde bu bahsetmiş olduğunuz avatar ayarlarını yapabilirsiniz pc den yükletme veya link ile yükletme vb. gibi
Tarih Hayal Edenleri Değil,Gerçekleştirenleri Yazar !

NOT : Özel mesajla veya farklı yollar ile bana verdiğiniz admin paneli, ftp, phpmyadmin, cpanel, pleskpanel, direckpanel (v.b.) gibi size özel yerlerin kullanıcı adı ve şifrelerini ben sorunu çözüp size teslim ettikten sonra lütfen değiştirin. Aksi taktirde hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.
Administrator
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 95

Mesajgönderen alpozgen » 2013/07/02 - 23:53

Sonsuzluk hocam ne gibi güvenlik açıkları oluşabilir, bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılar.
Yeni Üye

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2013/07/02 - 23:59

olayın teknik boyutuna inmeden direkt düz mantıkla bakıldığında şu güvenlik açığı çıkıyor ortaya

kişi size kafayı takmışsa birgün oturup akşama kadar sizin ftp nize bilgisayarından resim upload edebilir bu olay günlerce uygulandığı taktirde ftp nizi doldurur bu olay olmaz demeyin flaşh çhat sohbetten bu şekilde bir saldırı yedim hostingimin herhangi bir sınırı olmadığı için ziyaretçilere bu durumu fark ettirtmeden olaya müdahale ettim.Bu yüzden uploadlı modülleri kullanırken iki kere hatta üç kere düşünün çünkü her dk pc başında olamayabiliyoruz ve her anda ftp yi gözleyemiyoruz
Tarih Hayal Edenleri Değil,Gerçekleştirenleri Yazar !

NOT : Özel mesajla veya farklı yollar ile bana verdiğiniz admin paneli, ftp, phpmyadmin, cpanel, pleskpanel, direckpanel (v.b.) gibi size özel yerlerin kullanıcı adı ve şifrelerini ben sorunu çözüp size teslim ettikten sonra lütfen değiştirin. Aksi taktirde hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.
Administrator
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 95

Dön Forum Eklentisi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir