h1 tagını eklemek

PNT Nuke ve Php Nuke ye Özel Seo Alanı

Moderatör: Moderatörler

h1 tagını eklemek

Mesajgönderen tarimbilisim » 2014/09/20 - 20:06

seo ile makalelerde hep H1 tagı eklenmesinden bahsediyor.pnt de bunu kullanabiliyormuyuz?
gibi işe yarar bilgiler paylaş sözünden yola çıkarak yazıyorum,aslında öyle demedi ama söylediklerinden çıkan anlam tam olarak buydu :) Kendisi bunu söyledikten sonra h1 tagının seo ya etkisi hakkında bir makale yaz da herkes hevesle teşekkür etsin demiş bende bu eleştiriyi göz ardı etmeyip başladım yazmaya.

H1 tagı nedir ?

H1 tag’ı yani h tagı headings in baş harfi alınarak ortaya çıkmış bir tag’dır. H tagı genelde başlıklarda kullanılır H1 ile H6 arasında değişir. H tagında H1 En büyük punto’dur.H6 ise en küçük punto.H7 diye birşey yok boşuna denemeyin. H tagını aşağıdaki örneklerdeki gibi kullanırız;

<h1>seo </h1>
<h1>seo </h2>
<h1>seo </h3>
<h1>seo </h4>
<h1>seo </h5>
<h1>seo </h6>

söylediğim gibi burada h1 en büyük ve bizim içinde en önemli tagdır.

H1 tag’ının seo ile olan ilişkisi nedir?
Google başlıklara önem verir. Tabiki google botu görüp önem vermediği için kodların içerisinde h1 tagını bulur ve h1 tagının içerisindeki kelimeyi yada kelime öbeğini başlık olarak alır. Burada dikkat etmemiz gereken husus bu tagları ne sıklıkla kullanacağımız. Sitenizde 1 adet h1 tagı maximum 4 adet h2 tagı ve yine maximum 4 adet de h3 tagı kullanmanızı öneriyorum. Bunun mantığınıda anlatayım bir sitede 10 tane ana başlık olmaz 1 adet olur bu yüzden h1 i 1 kere kullanmanızı öneriyorum.Diğer tag’lardada bu mantığı düşünerek ortak kanaat olan rakamları sizlere söyledim.

H1 tag’ını css ile boyutlandırmak ?

h1 tagının boyutunu css ile küçültebilirsiniz,biçiminde oynamalar yapabilirsiniz bunun google açısından herhangibi bir zararı olmayacağı kanaatindeyim.

İpucu 1:

<h1 title=”SEO Dersleri”>Seo</h1> Bu şekilde kullanırsanız eğer hem SEO Dersleri kelimesinde sıralamada üst sıralara çıkabilir hemde SEO kelimesini sitenizin başlığı olarak gösterip bu kelimede sıralamada üst sıralara çıkabilirsiniz.İki tane h1 tagı kullanmak yerine bu kodu kullanmanız daha faydalıdır.

İpucu 2:

H1 tagını kullanabileceğiniz en güzel yer LOGO üzeridir. Google logonuzu anahtar kelimeniz olarak algılar bunu h1 yaparsak en verimli şekilde bu tagı kullanmış oluruz.

Ekledi-- 2014-09-21, 11:11:00 --
h1 tagı anasayfada kaynak kodda hiç eklenmemiş gorunuyor.bunu hangi alanalra ekleyebilirz?

Ekledi-- 2014-09-21, 11:18:34 --
haber forum başlıklarında kullanmak mumkunmu?daha onceki phpnuke sitemde turan diye bir arakdas bir eklenti yapmıstı baslıgın yanında forumlarda cıkan bir eklentiydi.ve h1 tagı kullanmıstı cok işe yaramıstı

Ekledi-- 2014-09-22, 11:12:30 --
.htaccess dosyanızdan sitemizinn gerçek dosyalarına bakarak o dosyaları düzenleyebilirmiyiz?yani h1 eklenirmi forum haberler ve diğer bolum baslıklarına?

Ekledi-- 2014-09-22, 11:43:18 --
hayır ordan mesela RewriteRule ^haber([1-9][0-9]*)/(.*) modules.php?name=News&op=NEArticle&sid=$1 [NC,QSA,L] be senin link yapındır sef link için

burda senin gerçek dosyan modules.php oluyon onun içinde name=News&op=NEArticle bu koşullara bakarsan orda senin başlığının veritabanından çekildiğini görürsün ordaki h6 yı h1 yaparsın
yazmıslar baska sitede bu nedemek
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 14

Dön PNT Nuke ve Php Nuke Seo

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir