Php bb2 Forum Teması

PNT-Nuke sürümleri hakkında yaşanan sorunların ve yapılan paylaşımların yazıldığı bölüm

Moderatör: Moderatörler

Php bb2 Forum Teması

Mesajgönderen hafiz » 2014/11/01 - 10:48

Arkadaşlar belki biraz sorduğum şey garip ola bilir ama php bb2 sürümünde subSilver teması kullanıyoruz bunu değiştirmenin hiç çözümü yok mu
Kula Bela Gelmez Hak Yazmadıkça
Hak Yazmaz Kul Azmadıkça

http://www.imamlarinsesi.com/
PNT Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 32

Re: Php bb2 Forum Teması

Mesajgönderen halley_yas » 2014/11/01 - 14:53

Çözümü var tabiki temayı komple değiştirceksen www.themesbase.com örnek bir site beğendiğini indir.
Süper Moderatör
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 5

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2014/11/02 - 03:24

phpbb nin en büyük eksiklerinden biriside foruma kurulan eklentilerin kodlarının büyük çoğunluğunu temaya entegre ettirmesi.

Senin forumunda bir dünya eklenti var yani forumun temasında.Bu durumda senin temanı değiştirmende karşına birsürü hata kodu çıkacak.Sen dersen ki bu hata kodlarını ben hallederim yeni yüklemiş olduğum temaya bu hata kodlarından yola çıkarak istediği eklentileri yüklerim dersen temanı değiştir.

Tavsiyeme gelince ;

Forumun temasını değiştirmek kadar sıkıntılı bir işlem yok şuana kadar bu işe kalkışıp da başarılı olanların sayısı % 10 civarıdır tahminim.Bu yüzden temayı değiştirme var olan temanın üzerinde renk, resim, şekil gibi oynamalar yaparak istediğin görünümü elde et onun haricinde bulaşma bu işe.
Tarih Hayal Edenleri Değil,Gerçekleştirenleri Yazar !

NOT : Özel mesajla veya farklı yollar ile bana verdiğiniz admin paneli, ftp, phpmyadmin, cpanel, pleskpanel, direckpanel (v.b.) gibi size özel yerlerin kullanıcı adı ve şifrelerini ben sorunu çözüp size teslim ettikten sonra lütfen değiştirin. Aksi taktirde hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.
Administrator
Kullanıcı avatarı
Aldığı teşekkür: 95

Mesajgönderen hafiz » 2014/11/02 - 12:27

ben php bb forumunu çok seviyorum alışkanlık olduğundan mı bilmiyorum ama yıllardır da aynı tema sıktı keşke çözüm olsa
phpbb2 den phpbb3 geçiş yaptım ama bazı yerlerde sorun çıkarttı o yüzden php bb2 forumuna geri döndüm bari temayı değiştirebilsek de biraz görsellik olsa
Hak Yazmaz Kul Azmadıkça

PNT Üye
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen halley_yas » 2014/11/02 - 15:58

hocam temayı beğen gerisini hallederiz. phpbb2 devri kapandı artık ama maalesef nuke kullanıcıları mecburen kullanıyor. İnşallah pnt nın yenı surumunde phpbb2 yi kullanmayı düşünmüyoruz.
Süper Moderatör
Kullanıcı avatarı
Aldığı teşekkür: 5

Mesajgönderen hafiz » 2014/11/02 - 17:03

halley_yas yazdı:hocam temayı beğen gerisini hallederiz. phpbb2 devri kapandı artık ama maalesef nuke kullanıcıları mecburen kullanıyor. İnşallah pnt nın yenı surumunde phpbb2 yi kullanmayı düşünmüyoruz.

kardeş biraz farklılık olsun yeter

inşallah yeni sürümde php bb3 forumu olur
Hak Yazmaz Kul Azmadıkça

PNT Üye
Kullanıcı avatarı

Dön PNT Nuke

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir