sitenin bir bolumu gec acılmakta

Tüm Hosting yazılımı çözümleri bu forumlarda. (Ticaret Serbest)

Moderatör: Moderatörler

sitenin bir bolumu gec acılmakta

Mesajgönderen tarimbilisim » 2014/11/19 - 15:20

Türkiye Lokasyon
40 GB SATA veya 20GB SSD Disk Alanı
500 GB Aylık Trafik
512 MB DDR3 RAM
Ücretsiz Plesk Panel
Reboot Paneli VDS kullanmaktayım. 69 GB Trafik ve 3.77 gb alan kaplıyor sitem .sadece forumlar baslıkları cok gec acılıyor diğer bolumlere gore.PHP kodları ve mysql sorgularıyla ilgili olabileceği soylendi.veritabanını bu anlamda nasıl optimize edebilirim yada gec acılmasını nasıl kontroledebilirim?hosting 1024 MB DDR3 RAM paketine egcersem sorun cozulur diyor.sizin gorusleriniz nedir?
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 14

Re: sitenin bir bolumu gec acılmakta

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2014/11/20 - 12:01

phpmyadmine gir ilk önce sql nin komple yedeğini al daha sonra

prefix_bbsearch_results
prefix_bbsearch_wordlist
prefix_bbsearch_wordmatch

tablolarının içini boşalt bunlar şişiyor.Daha sonra ftp ne gir ve forumun dosyalarına bak gereksiz şişen veya çoğalan klasör varmı

bunları yaptın yine fayda etmediyse halley_yas'ın çıkaracağı PNT_Nuke v4 ü bekle onda phpbb3 var o phpbb2 ye göre daha iyi
Tarih Hayal Edenleri Değil,Gerçekleştirenleri Yazar !

NOT : Özel mesajla veya farklı yollar ile bana verdiğiniz admin paneli, ftp, phpmyadmin, cpanel, pleskpanel, direckpanel (v.b.) gibi size özel yerlerin kullanıcı adı ve şifrelerini ben sorunu çözüp size teslim ettikten sonra lütfen değiştirin. Aksi taktirde hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.
Administrator
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 94

Mesajgönderen hafiz » 2014/11/20 - 14:17

Sonsuzluk yazdı:bunları yaptın yine fayda etmediyse halley_yas'ın çıkaracağı PNT_Nuke v4 ü bekle onda phpbb3 var o phpbb2 ye göre daha iyi

valla dört gözle bekliyoruz inşallah çok güzel şeyler çıkacak inanıyorum ben
Kula Bela Gelmez Hak Yazmadıkça
Hak Yazmaz Kul Azmadıkça

http://www.imamlarinsesi.com/
PNT Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 32

Mesajgönderen tarimbilisim » 2014/11/20 - 15:57

Tesekkur ederim özellikle aksamları forum kasıyor .hatta sayfa gec acılmak bir yana hata
veriyordu. 4.37 mb olan veritabanı 3 kısmı boşaltınca 4.30 adustu 1 mb yer tutuyormus.Forumlara actıgım baslıklara fotoları yukluyorum arsiv cok buyudu bu sanırım etken oldu.yeni sistemde foto boyutlandırması olsa cok guzel olur.Normal boyutu atrsak sayfa sağa sola gidiyor ben yuklemeden ozel programla kucultup yazı ekliyorum.

Resim
nternal Server Error 500 internal server error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administratorxxxxxxxxxxxxxr and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Apache Server at xxxxx Port 80

Ekledi-- 2014-11-20, 16:22:48 --
302 MB (modules/Forums/files/ klasörü.

Ekledi-- 2014-11-23, 01:56:44 --
htaccess ayarlarından olabilir mi halen aksam saaatlerinde kasıyor forum baslıkları
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2014/11/24 - 21:20

tarimbilisim yazdı:302 MB (modules/Forums/files/ klasörü.

bu çok büyük bir boyut yani benim bırak bir klasörüm böyle olsun sitenin tamamı böyle olsa o siteyi silerim !

bence bu konuda biraaz kısıtlamalara git sonuçda senin facebook gibi kendi sunucun yok her önüne gelene hadi bir resim veya dosyada sen yükle diyerek dosya yüklemeyi açma veya sen her önüne geleni yükleme ftp ne çünkü ilerde çok başın ağrır 2 yıl sonra felan bu boyut çok uç noktalara gidecek.

Akşam saatlerinde herkes evinde pc başında oturuyor ve sitene girişler çoğalıyor bu yüzden kasmalar oluyor fakat sende ftp ni biraaz zayıflat siteyi kurtar dertten

NOT : Özel mesajla veya farklı yollar ile bana verdiğiniz admin paneli, ftp, phpmyadmin, cpanel, pleskpanel, direckpanel (v.b.) gibi size özel yerlerin kullanıcı adı ve şifrelerini ben sorunu çözüp size teslim ettikten sonra lütfen değiştirin. Aksi taktirde hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.
Administrator
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen tarimbilisim » 2014/11/25 - 22:49

Sonsuzluk yazdı:
tarimbilisim yazdı:302 MB (modules/Forums/files/ klasörü.

bu çok büyük bir boyut yani benim bırak bir klasörüm böyle olsun sitenin tamamı böyle olsa o siteyi silerim !

bence bu konuda biraaz kısıtlamalara git sonuçda senin facebook gibi kendi sunucun yok her önüne gelene hadi bir resim veya dosyada sen yükle diyerek dosya yüklemeyi açma veya sen her önüne geleni yükleme ftp ne çünkü ilerde çok başın ağrır 2 yıl sonra felan bu boyut çok uç noktalara gidecek.

Akşam saatlerinde herkes evinde pc başında oturuyor ve sitene girişler çoğalıyor bu yüzden kasmalar oluyor fakat sende ftp ni biraaz zayıflat siteyi kurtar dertten

fotoyu sadece ben ekliyorum arsiv olması için.kendi sunucumuzda tutmak istedim ama boyut arttıkca sorun cıkmaya basladı.Alternatif olarak-
-üst pakete gectim daha hızlı bir pakete ama etkisi olmadı-
yeni forum sürümü daha hızlı olur beklentisindeyim :S
-tum fotoları baska siteye atacagım.ama siteyi kapatırlarsa tüm arsiv gider mi korkum o.
-başka host alıp sadece fotoları atsam oraya nasıl olur?
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2014/11/26 - 00:57

phpbb3 phpbb2 ye nazaran elbette daha hızlı ama %100 yine olumlu sonuç alamassın çünkü ftp ni arşiv niyetine kullanıyorsun.

senin sanırım resellerin vardı buraya bir site ismi daha aç mesela şunun gibi

depo.ceviz.biz gibi ve bu ftp ni depo niyetine kullan sitene resim dosya yüklerken burdan link ver üyelerine bu sayede ana siten ağırlaşmaz sitemin birisi için bu yolu denedim faydasınıda görmüştüm sende bir dene

hatta ben depo sitemde şunları yapmıştım arşiv sistemi için

Resimler
Dosyalar
Müzikler
Videolar
vb.

herhangi birşey yükleyeceğim zaman kategori sistemi oluşturduğum için birşey yüklemek veya ilerde bulmak daha kolay oluyordu.Tabi bu depo sitene hotlink koruması felanda yaparsın ki burada tuttuğun dosyaları ceviz.biz sitesi harici bir site link vererek kullanıpda senin deponu onlarda yormasın diye...

Administrator
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen tarimbilisim » 2014/11/28 - 10:25

tüm fotoları sildim 3 gündür test ediyorum yine foto olmadığı ahlde gece 20:23 arası 500 internal server error hatası veriyor ve gec acılıyor forum sayfaları.
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2014/11/28 - 12:37

sitenin toplam boyutu ne kadar yani puplic_html ve sql nin toplam boyutu ne kadar

Administrator
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen tarimbilisim » 2014/11/28 - 14:25

4.30 mb veritabanı, 302 MB (modules/Forums/files/ klasörü. sitenin yedekle indirdiğimde tamamı 850 mb civarı.eklentimi kasıyor acaba.yeni alt domain acıp tümünü buraya eklesem dediğin gibi tek aklıma gelen cozum bu gibi.cpu kullanmını aksamları bu eklentimi kasıyor anlamayamadım.hosting bizle alakası yok diyor.sorun sadece aksamalrı forum baslıklarında.en ust paketteyim hostta.
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2014/11/28 - 14:47

şuan için hiçbirşey yapma biraaz daha bekle şu yeni paketi halley_yas çıkarsın ona geçiş yap onda düzelme olacaktır.

Administrator
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen tarimbilisim » 2014/11/28 - 16:10

insanın yanlız olmadgını bilmesi guzel iyiki varsınız allah razı olsun.

Ekledi-- 2014-12-03, 01:52:01 --
aylık 100 gb trafik vermis hosting .bende bu sorunlara almaya basladıgımda yuzde 99lardaydı trafik .halbuki 1000 gb trafik almıstım.panelden 500 gb yaptım sanırım buda etken bu hatalarda kasmalarda.birde her sayfada gosterilecek mesajı 5 yaptım.birde forumda resimleri dosya eklentisi ile atıyordum oda kasma yaptı sanırım.
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Dön Hosting Yazılımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir