Bir Portal Düşünün !!!

Her Tür Konu Dışı (Off Topic) Konuları Burada Konuşuyoruz. Sohbet ediyoruz.

Moderatör: Moderatörler

Re: Bir Portal Düşünün !!!

Mesajgönderen ToMCaT » 2014/12/11 - 22:02

dowland modülünde resim eklene bilsin resim arşivi gibi görünsün üstüne tıkladığımızda dosya insin yada ind,r bu tonuyla
Yeni Üye
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen ozgurcocuk » 2014/12/12 - 23:53

Merhaba ibrahim, öncelikle belirtmek isterim ki pnt'nin temellerini atmaya başladığınızda bir yorumumda neden phpnuke'ü düzenliyorsunuz bunun yerine %100 Türk portal yapmıyorsunuz diye sormuştum :). Geçte olsa gerçekten sevindirici bir haber. Tebrik ederim.

mesajları tek tek okudum da çoğunluk modülden bahsetmiş. ben daha zor birşey önereceğim. Mesela öyle bir yapı oluşturulmalı ki, site içerisinde kullanıcı kendi temasını oluşturabilsin. stil dosyasınını otomatik oluşturabilrsin. seoyu otomatik olarak ayarlayabilsin. wp gibi otomatik olarak kurulum, güncelleme yapabilsin. kullanıcı kendi isteği dışında kodlarla uğraşmasın. Ve kesinlikle "php nuke" örnek alınmamalı. şimdilik aklıma gelenler bunlar...
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 1

Mesajgönderen tarimbilisim » 2014/12/13 - 15:28

PNT nuke benim işimi goruyor.sadece kucuk site buyudugunda yormasın bizi bana yeterli.tema php nuke gibi olmasa daha profesyonel gorunse iyi olur.facebookla giris facebookla haber video yorumları onemli.
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 14

Mesajgönderen bl3v3 » 2014/12/14 - 13:51

Selamun Aleykum İnşallah Devamı Gelir

1 - Meta Kodlar Admin Cp Den Yapılabilmeli

2 - Bloklar Sağ ve Sol Admin Cp Den Kaldırılıp Geri Yüklene Bilmeli

3 - Veritabani Admin Cp Den Bakım onarım veya Ekleme Yapılabilmeli

4 - Moduller Klasore Atıldıgında Admin Cp den Kurulum Yapılabilmeli

5 - Kendine Has Forum Sistemi Olmalı

Ve En Önemliside Admin Cp Gerçek Manada Anlaşılır Olabilmeli
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Aldığı teşekkür: 2

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2014/12/15 - 01:07

yorumlarınız için teşekkür ederim hepinize..

@cuneytsonmez : tek kişi ile başarı tabikide zor bir iş ama imkansız değil :)

@ozgurcocuk : PNT yi nuke kullanıcıları yarı yolda kalmasın diye mecbur çıkardım o günlerde yeni bir yazılım yapacak ne bilgim nede zamanım (ız) vardı.Bu yüzden nuke kullanıcıları açıkta kalmaması için PNT şart dı.

@tarimbilisim : facebook ile üye girişini ve facede paylaşım yapılan haber,video gibi şeyler eksiksiz facebookta çıkacak bunlar basit ve etkili şeyler o yüzden mutlaka olacaklar.

@bl3v3 : a.slm, örnek olarak haber eklerken eklediğin haberin linkini,titlesini,keyword ünü kendin girebileceksin yani nuke gibi başlığa göre title,link ve meta kodları çekilmeyecek isteğe bağlı olarak sen panelden haberi girerken bunları belirleyebileceksin.Panelden site ile ilgili birçok işlemi yaptıracağım.Forum düşünmüyorum açıkcası
Tarih Hayal Edenleri Değil,Gerçekleştirenleri Yazar !

NOT : Özel mesajla veya farklı yollar ile bana verdiğiniz admin paneli, ftp, phpmyadmin, cpanel, pleskpanel, direckpanel (v.b.) gibi size özel yerlerin kullanıcı adı ve şifrelerini ben sorunu çözüp size teslim ettikten sonra lütfen değiştirin. Aksi taktirde hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.
Administrator
Kullanıcı avatarı
Aldığı teşekkür: 95

Mesajgönderen tarimbilisim » 2014/12/15 - 10:32

ben foto modulunu begeniyorum toplu resim yukleme olabilir.aynı sekilde fotoları ben forumda kullanıyorum ama 2400 fotodan sonra kasmalar yapabiliyor.forumda toplu resim yukleme ve otomatik resim boyutlandırma olmalı.
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 14

Mesajgönderen Nida_Bey » 2014/12/15 - 12:33

Usta eğer mümkünü varsa 1-site içerisinde sohbet ve sohbet içerisinde de facebook gibi hatta daha gelişmiş olarak sesli görüntülü sohbet gibi bir sistem hem modern hem de para kazandıracak bir sistem olur.(bu tema ile olmaz ana disinde gerekli)
- Bir Diğeri insanlar okey tavla vs oyunlarında bıkmadan usanmadan devam ediyorlar. Bir şekilde facebook benzeri oyunlara ya da başka oyun sitelerine uyum sağlayabilirse tadından yenmez (api ile bağlantı sağlanabilir ancak daha geniş kapsamlı bişey olabilir)
PhpNukeTurkiye.Com Site Kurallarını Okumak İçin Tıklayın
Site kuralları gereği, kullanıcı profilinde web adresi bulunmayan, kullanmakta olduğu sitenin copyright bilgisi silinen kişilerin isteklerine cevap verilmeyecektir.
Önceliğimiz olarak emeğe saygı diyoruz..
Saygılarımızı sunuyoruz.. PNT Yönetim...

"Asil yetimler anadan babadan degil, ilim ve ahlaktan yoksun olanlardir.
(HZ. ALI R.A)

oto dj,radyo hosting,web hosting,web tasarım http://www.nidasms.com nettenTopluSMS sistemi ve bayilik işlemleri için irtibata geçebilirsiniz.
Moderatör
Kullanıcı avatarı
Aldığı teşekkür: 8

Mesajgönderen ishasl » 2014/12/16 - 01:10

Merhaba,

Umarım istediğin gibi bir çalışma olur. Uzun zaman phpnuke kullandım. üniden vs eğitim aldım, fakat kendime ait portal oluşturabilmiş değilim.. Ama hayalimde portal oluşturma fikri herzaman olmuştur.. Umarım sen yapabilirsin..
Eğer yapabilirsen en olması gereken admin panelinde adminleri yetkilendirme vs olmalı. Admin panelinde temayı kendin ayarlayabilme hakkın olmalı. İnteraktif bir site olmalı. Site ana rootta fazla dosya ve kod kalabılığı olmamalı. Kısa ve pratik kodlama kullanabilmelisin..

Ekledi-- Sal Ara 16, 2014 8:13 am --
Nida_Bey yazdı:Usta eğer mümkünü varsa 1-site içerisinde sohbet ve sohbet içerisinde de facebook gibi hatta daha gelişmiş olarak sesli görüntülü sohbet gibi bir sistem hem modern hem de para kazandıracak bir sistem olur.(bu tema ile olmaz ana disinde gerekli)
- Bir Diğeri insanlar okey tavla vs oyunlarında bıkmadan usanmadan devam ediyorlar. Bir şekilde facebook benzeri oyunlara ya da başka oyun sitelerine uyum sağlayabilirse tadından yenmez (api ile bağlantı sağlanabilir ancak daha geniş kapsamlı bişey olabilir)

okey tavla vb oyunlar olması harika olur
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen ToMCaT » 2014/12/18 - 16:51

arkadaşlar herşey iyi güzel yeni bir güzel portal çıkacak ama acaba ne zaman çıkar çocuk oyuncağı değil lap die çıkmıcak biliyorum ama ne zaman çıkar çünkü bu portalı bekliyorum
Yeni Üye

Mesajgönderen emsalsiz » 2014/12/18 - 23:56

ToMCaT yazdı:arkadaşlar herşey iyi güzel yeni bir güzel portal çıkacak ama acaba ne zaman çıkar çocuk oyuncağı değil lap die çıkmıcak biliyorum ama ne zaman çıkar çünkü bu portalı bekliyorum

çıkmasını beklemekten ziyade kendinde birşeyler katabilirsin.. nuke açık kaynak kodlu bir sistem.. Eğer php bilgin varsa hayal gücünle çok güzel sayfa ve modüller yaratabilirsin
Yeni Üye

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2014/12/22 - 23:24

şuan yorum bölümünü kodluyorum kafama takılan bir konu oldu sizlerin görüşlerini almak istedim

yorum bölümünde yorumları admin tarafından düzeltme seçeneği olsun mu ?

yani kişinin yazdığı yorumu admin düzeltebilsin mi ?

işin açıkcası bana çok etik gelmedi bu işlem yani kişilerin görüşlerine müdahale etmek onların ağzından çok doğru bir davranış olmaz gibi geliyor bana tabi sizlerin bu konu hakkındaki görüşleri de önemli.
Tarih Hayal Edenleri Değil,Gerçekleştirenleri Yazar !

NOT : Özel mesajla veya farklı yollar ile bana verdiğiniz admin paneli, ftp, phpmyadmin, cpanel, pleskpanel, direckpanel (v.b.) gibi size özel yerlerin kullanıcı adı ve şifrelerini ben sorunu çözüp size teslim ettikten sonra lütfen değiştirin. Aksi taktirde hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.
Administrator
Kullanıcı avatarı
Aldığı teşekkür: 95

Mesajgönderen erdem » 2014/12/22 - 23:29

adminden onaylı olacak sanırım ve ne yazdığını admin okuyup onaylayacak kelime hatası vs olursa admin düzeltme yapmalı bence

Ekledi-- 2014/12/22 - 20:32 --
slm İbrahim reklam kunusunada el atman lazım sitenin sağından ve solundan banner eklenebilmeli sitenin ortası va altınada seçenekler konmalı ve adminden yenetilmeli reklamlar
ayrıyeten site girişide düzenlenmeli site girişleri sitenin üstünden va açılır kapanır olmalı örnek verecek olur isek demo site http://www.cimla.net/
Her insɑn huzur verir,kimileri gelince kimileri gidince.
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Aldığı teşekkür: 1

Mesajgönderen arkadas_ca » 2014/12/22 - 23:42

Etik görünmeyebilir yoruma müdahale ama herkes de kafasına göre yazıp çizmemeli.

Neydi özgürlüğün tanımı ? : Başkasının özel haklarına dokunmadan ve özgürlüğünü kısıtlamadan ....... gibi birseydi sanırım.

iş böyle olunca bunu da bir denetleyen lazım. Artık Yöneticide bu çerçevede düşünüp kararını versin..
PhpNukeTurkiye.Com Site Kurallarını Okumak İçin Tıklayın
Site kuralları gereği, kullanıcı profilinde web adresi bulunmayan, kullanmakta olduğu sitenin copyright bilgisi silinen kişilerin isteklerine cevap verilmeyecektir.
Önceliğimiz olarak emeğe saygı diyoruz..
Saygılarımızı sunuyoruz.. PNT Yönetim...

Firma Rehberi
Firma Bul
Moderatör
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 13
Aldığı teşekkür: 23

Mesajgönderen hafiz » 2014/12/23 - 01:01

bence de yoruma düzen vere bilmeli
Kula Bela Gelmez Hak Yazmadıkça
Hak Yazmaz Kul Azmadıkça

http://www.imamlarinsesi.com/