Bir Portal Düşünün !!!

Her Tür Konu Dışı (Off Topic) Konuları Burada Konuşuyoruz. Sohbet ediyoruz.

Moderatör: Moderatörler

Re: Bir Portal Düşünün !!!

Mesajgönderen cuneytsonmez » 2015/04/10 - 09:49

arada bir gelip gidiyorum okuyorum site biraz demo.cmbilisim.com/cmnews-v4/ buna benzemiş ama güzel gidiyor.
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 1

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2015/04/10 - 10:04

benzettğin siteyi yeni gördümde aslında benzerlik sadece blok başlıklarındaki gif onuda benim grafikle aram olmadığı için başka bir siteden alıp renk değişimleri ile entegre etmiştim panelden. Benim sitem o site gibi çöplüğemi benziyor :P şaka bir tarafa ben sadeliği severim o site sağdan, soldan, üstten, alttan reklamlarla biraaz karıştırmış ortalığı benim tarzım değil :)
Tarih Hayal Edenleri Değil,Gerçekleştirenleri Yazar !

NOT : Özel mesajla veya farklı yollar ile bana verdiğiniz admin paneli, ftp, phpmyadmin, cpanel, pleskpanel, direckpanel (v.b.) gibi size özel yerlerin kullanıcı adı ve şifrelerini ben sorunu çözüp size teslim ettikten sonra lütfen değiştirin. Aksi taktirde hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.
Administrator
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 95

Mesajgönderen gonlumungulu » 2015/04/12 - 11:38

güncelleme derken bunu kastetmiştim.

Yani a sitesinde bir konu eklenmiş ve bu konu google aramlarındA yer alıyor ve konuya yorumla ozellıgı varsa kişi yorumlar ve yorumlandıgında bu konuda bana gore guncellenmiş yoluyor ve konuya ek yazı geliyor buda googlenın dıkkatını cekıp linki bi ust sayfalara getırıyor.

Suan bu sayfadakı baslık kendını her cevapla yaptıgında guncellıyor :) bizde yorum yaparak katkı sagladık ... Bu yuzden google forumları sevmektedır.

Bu sekılde bir portal düşünülebilir

Mobil Uyumlu
Html5 destegi
Hızlı Sayfa acılımı
Yorum ozellıgı
sitemap ozelliği
seo dostu
sade tema

akılıma gelenler bunlar :)

Ekledi-- 2015-04-12, 10:42:37 --
Bir Portal Düşünün kelimesini google yazdık ve aradık sonuc ilk sayfa ikinci sıra :
:jupi:

https://www.google.com.tr/search?q=Bir+ ... BCn%C3%BCn
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 8

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2015/04/12 - 13:44

haklısın tabikide aslında şuanki amacımda bu saydığın maddeler yani sitede hoplayan zıplayan birşeylere öncelik vermek yerine seo dostu linkler, sade tema, kendini güncelleyebilen sitemap gibi googlenin aradığı şeyleri yakalayabilmek. Yorumlar kısmı her bölüm için önemli seninde örneğini verdiğin gibi her bir yazıda google o sayfayı birkere daha indexliyor o yüzden yapılan modüllere basitte olsa bir yorum bölümü şart google açısından. Şuana kadar ajanskavak sitesi ile googlenin arasının iyi olduğunu gördüm tek sıkıntım bu domain daha önceleri kullanılmış ve kapanmış olması google şuan bana hala o eski sitenin linklerini soruyor bu linkleri bulamıyorum diye :D

NOT : Özel mesajla veya farklı yollar ile bana verdiğiniz admin paneli, ftp, phpmyadmin, cpanel, pleskpanel, direckpanel (v.b.) gibi size özel yerlerin kullanıcı adı ve şifrelerini ben sorunu çözüp size teslim ettikten sonra lütfen değiştirin. Aksi taktirde hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.
Administrator
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen cuneytsonmez » 2015/04/13 - 00:00

Sonsuzluk yazdı:benzettğin siteyi yeni gördümde aslında benzerlik sadece blok başlıklarındaki gif onuda benim grafikle aram olmadığı için başka bir siteden alıp renk değişimleri ile entegre etmiştim panelden. Benim sitem o site gibi çöplüğemi benziyor :P şaka bir tarafa ben sadeliği severim o site sağdan, soldan, üstten, alttan reklamlarla biraaz karıştırmış ortalığı benim tarzım değil :)

evet sitede reklamlar karıştırmış biraz :)
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 26

Mesajgönderen gonlumungulu » 2015/04/14 - 00:27

Suan php nuke forumumm mobil uyumlu oldu :)

Mükemmel! Bu sayfa mobil uyumlu. :D
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2015/04/14 - 10:29

evet telefondan girince telefon zaten kendine göre küçültüyor resimleri yazıları haliyle mobil uyumlu oluyor :D

ben mobil uyumla ilgili bişi yapmadım sen okuyup üfleyip bişi yapdıysan mobil uyumlu olmuştur :jupi:

Administrator
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen gonlumungulu » 2015/04/14 - 21:55

Mobil Uyumluk suanda bir cok site paralı olarak yapıyormus dun bır sitede gordum wordpress mobıl uyumlu tema yapmıs 75 Tl satıyor kımılerıne ekmek kapısı :)

Mobıl Uyumlu Konusunda suan en guncel cms ler

Blogger + kullanıyorum mobıl uyum var
Wordpress + eklenti ekleyerek mobil uyum saglanıyor denedim oldu

jomlo 3.0
vb sistemler

Bu konuda Google acıklama yapmıs

link : https://developers.google.com/webmaster ... e-friendly

Ekledi-- 2015-04-14, 21:00:52 --
dun mobil uyumlu dosya bulmustum ve suan denedim google kabul etti :)

ornek resim

Resim
isteyen olursa buraya ekleyeyım ındırıp kendı sıtenıze gore deneyın ve uyarlayın.
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2015/04/15 - 15:24

mobil uyum olayının aslında çok bir zorluluğu yokta zaman gerekli işte.

tabi nukeyi baz alırsak tüm modülleri mobil uyumlu yapmak modülleri yeni baştan yazmaya eş değer.

kendi yazdığım portala mobil uyum yapacağım ama vakit bulunca.

Senin mobil uyumlu dosyan sanırım googleyi kandırmaya yarıyor yani herhangi bir dosyayı mobil uyumlu gibi gösteriyorsun peki merak ettiğim konu bu dosyayı sisteme dahil edince telefondan site açılıyormu yoksa senin mobil uyumlu dosyanmı açılıyor.

Administrator
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen gonlumungulu » 2015/04/16 - 20:26

Evet dosyayı sıteye gore tasarlamak onemlı ama bıraz ugrastırır bunun ıcınde css ve php bilgisi ön planda olması lazım oda bızde yok nasıl yapıcaz bılemıyorum. vede google msj yollamıs gmailime..

Siteniz mobil uyumlu mu?
21 Nisan'dan itibaren mobil uyumluluk, Google Arama'daki sıralama sonuçlarını daha fazla etkileyecek. Mobil Uyumluluk Testi aracıyla site sayfalarınızı test ederek xxxxxxxxx.com sitenizin ve diğer sitelerinizin bu değişikliğe hazır olup olmadığını bir kez daha kontrol edin.

Ekledi-- 2015-04-16, 19:35:22 --
aslında mobil uyumu ıcın boyle bısey yapılabılır php nuke ıcın

ana sayfa ıcın : diyelim mobil ile sitemize giriş yaptık ana sayfa icin yazılan kodla ana sayfadakı onemlı lnkler gelir
forumlar ıcın : forum ana sayfasında son 10 baslık ve hangi baslıga gidilirse gidilsin o konu gelmeli

boyle bır mobil uyumsayfası baya zaman alır sanırım vede php bilgisi vs css bilmemiz lazım oda yok bızde malesef
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2015/04/16 - 22:23

sadece anasayfa için google kabul etmez mobil uyumu çünkü google botu mobil ile anasayfana girecek bakacak anasayfa mobil uyumlu sana +1 verecek ve herhangi bir linke tıklayacak mobil uyumlu değil google onu kandırdığını düşünecek ve senin hakkında olumsuz düşünecek bu yüzden googleyi kandırmak zor ya komple mobil uyum yada hiç

Administrator
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen gonlumungulu » 2015/04/18 - 10:36

tek caresi wordpress gecmek olacak sanırım php nuke 2010 yılından berı oksuz kaldı. Sadece bunun yerine Pnt devreye gecti.
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2015/04/19 - 01:15

aslında php veya pnt bir cisim değil senin benim gibi insanların uğraşıp geliştirdiği bir sistem yalnız bu tek kişi ile ne yazık ki olmuyor örnek PNT Nuke v4 için halley_yas arkadaşımız girişimde bulundu bunun için destek istedi herkes elinden geldiğince bir şeyler yapsa yeter dedi kimse oralı olmadı. Hepimizin bahanesi hazır "anlasam yardım ederdim ama anlamıyorum" bu bir bahane olamaz öğrenmek için hiçbir engelimiz yok yeter ki azim olsun istek olsun herkes kenarda durup biri birşey paylaşsada indirsem diye gözlüyor kimse elini taşın altına atmak istemiyor.

Ben acizane modüller yapıp 40-50 tl gibi komik rakamlara satışa çıkardım arkamdan paragöz dediler veya çok büyük paraya satıyorsun dediler wordpress de sadece bir temaya 250 tl verirler ama :)

Nuke kullanıcıları beleşe alıştırılmış bu saatten sonra para deyince para isteyen kişiye dolandırıcı gözü ile bakılıyor e hep beleş hep beleşte olmuyor herkes ev geçindiriyor :)

Wordpress konusuna gelince ben bir demo siteme kurup deneyim dedim 2-3 ay önce herkes bahsediyor nasıl birşeymiş diye ama umduğumu bulamadım açıkcası esed nod 32 antivirüs programı gibi günde 5 sefer güncelleme sürümü yayınlanan bir portal beni rahatsız ediyor ayrıca güncellemeyi yap butonuna tıklıyorsun nereye ne koymuş nasıl koymuş iyimi olmuş kötümü olmuş gibi hiçbirşeyden haberin de olmuyor. Eklentileri panelden yüklemek ilk başda çok hoşuma gitti taki eklentilerin bazıları siteyi bozana kadar geri sistemide alamadım komple paketi yeniden kurdum :) panelden eklenti yüklemek insanlara aslında bir kötülük çünkü bir hata olduğunda nereye ne koyduğunu bilmediğin için 50-100 tl verip koder'lere sorunu çözdürüyorsun çünkü hiç ftp açtırtmıyor wordpress sana herşeyi panelden yükleterek. Bu yüzden wordpress'i ilk defa kurdum hayatımda ama içime ısınmadı ben kodlarına hakim olamadığım hiçbir yazılımı sevmiyorum hep aklımda soru işaretei kalıyor kodlarda ne var ne yok diye.

Ayrıca wordpresin şu mantığını çözemedim kodlamada ki

BENİM NORMALDE KULLANDIĞIM KOD MANTIĞI
Kod: Tümünü seç
<?php
$saat = time();
if($saat==01:10){
echo' ben yatıyorum';
}else{
echo'ben yatmıyorum';
}
?>

WORDPRESS'İN KULLANDIĞIM KOD MANTIĞI
Kod: Tümünü seç
<?php
$saat = time();
if($saat==01:10){
echo' ?>ben yatıyorum<?php';
}else{
echo'?>ben yatmıyorum<?php';
}
?>

Bilmiyorum php içinde html kullanıp çekilmesi gereken verileri php ile çekmenin mantığı nedir ama bana bu fazladan kod yazmak gibi geliyor yani her php ile çekilecek yere php taglarını açıp kapatmak neden mantıklı tek bir echo ile bütün sayfayı yazmak bana daha mantıklı geldi hep ama belki vardır bir bildikleri tabi işin özeti öğrenilen php kodlama cd leri kitaplarında genelde php tagı açılır php yazılır kapatılır felan ama wordpress html ve php kullanarak aslında dosyaya bakanında gözünü korkutuyor yada ben tembelim o yüzden bana öyle geliyor :D

İşin özeti aslında şu eğer bu işi yapacaksan ya kendi yazılımını yazacaksın yada adam gibi birine yazdırıp kullanacaksın. Yarın birgün wordpres bir güncelleme yayınlasa kullananlarda güncelle butonuaa basıp güncellese wordpress bütün siteyi kapatsa x ücret vermediğiniz sürece sistemi kullanamassınız dese ne diyebiliriz ?

ya birlik olunulur ortak birşeyler yapılır yada paraya kıyılıp adam gibi birine bu iş yaptırılmalı diye düşünüyorum onun haricinde ücretsiz sistemlerin sonu bir süre sonra hüsran.

Administrator
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen gonlumungulu » 2015/04/20 - 22:10

evet bende subdamıne wordpress kurdum arada girib bakıyorum bazen sayfada bıseyler yapmak ıstıyorum kodlar cok degısık herseyı temada halledıyorsun ve tema buluyorsun adamlar temanın funtions bolunu sıfrelıyorlar ondan sonra tema eklentı eklemek zor oluyor . en guzel yan yenı cıkan mobıl uyum eklentısı :)

suan pphp nuke tema yı sadece css kodlarla tema ıle ugrasıyorum .

Css ıle tasarlanmıs bır tema sayfaları daha hızlı acıcaktır sanırım

Ekledi-- 2015-04-24, 09:52:21 --
Gecenlerde buldugum html5 mobil temayı kendi temamla entegre ettim vede çalıstı ve mobil uyumluk testinde sorgulattım google kabul etti ayrıca dun gecede samsung andorid telefonu ile denedim oldu bu html5 tema da olursa yazsın .
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Nida_Bey » 2015/05/14 - 04:09

İbrahim kardeşim daha evvel yazdım mı bilmiyorum bakındım göremedim. Haber sitesi ya da kurumsal site olarak kullanılabilir bir yazılım olursa iyi olur. Bunun yanısıra yine wp deki gibi site ana başlıkları admin panelden yapılmalı,drop down (açılır ) menü kullanılabilmeli.
PhpNukeTurkiye.Com Site Kurallarını Okumak İçin Tıklayın
Site kuralları gereği, kullanıcı profilinde web adresi bulunmayan, kullanmakta olduğu sitenin copyright bilgisi silinen kişilerin isteklerine cevap verilmeyecektir.
Önceliğimiz olarak emeğe saygı diyoruz..
Saygılarımızı sunuyoruz.. PNT Yönetim...

"Asil yetimler anadan babadan degil, ilim ve ahlaktan yoksun olanlardir.
(HZ. ALI R.A)

oto dj,radyo hosting,web hosting,web tasarım http://www.nidasms.com nettenTopluSMS sistemi ve bayilik işlemleri için irtibata geçebilirsiniz.
Moderatör
Kullanıcı avatarı
Aldığı teşekkür: 8

ÖncekiSonraki

Dön Sohbet

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir