PHP GÜNCELLEMESİ

Php Nuke Hakkındaki Tüm Paylaşımlar,Sorunlar

Moderatör: Moderatörler

PHP GÜNCELLEMESİ

Mesajgönderen gonlumungulu » 2019/05/27 - 01:49

Suan aktif php 5.5 kullanıyorum fakat php 7.0 güncellediğim zaman site acılmıyor bunun icin ne gibi değişikler yapmak gerekir teşekür ederim
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 1

Re: PHP GÜNCELLEMESİ

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2019/06/06 - 23:43

işin açığı tüm sistemin yeniden kodlamasının yapılması var olan php nukeyi php 7 ve üstü sürümlere uyarlamaktan daha kolay çünkü tüm kodlarda yani sistemin tamamında değişikliklere gidilmesi gerek.

zamanında sıfırdan kendi yazılımımı yazıp müşterilerime bunu kurdum fakat php kendini her geçen gün güncellediği için kendi yazılımım bile php 7 de çalışmıyor. Hatta php kendini güncellerken bazı tekliflerde sunuyor misal artık PDO sistemini kullanın diye. PDO hakkında detaylı bilgiyi googlede bulabilirsiniz.

Şimdi ben ileriyi düşünerek komple sıfırdan PDO ile nuke mantığında modül, blok, tema vb. gibi iskeletli bir yazılım yazıyorum. Bunu tabi açık kaynak olarak paylaşmak gibi bir düşüncem açıkçası şuan için yok çünkü çok darbe yedim bu yüzden :)

Tavsiyeme gelince nukenin gelişimi durdu bu saatten sonra birisi oturup günlerini hatta aylarını ayırıp nukeyi php 7 de çalışacak seviyeye getirirmi bilmiyorum. Bu yüzden ya ücretsiz diğer yazılımlara geçiş yapın yada kendinize özel yazılım yazdırın nukeden bu saatten sonra çok fazla birşey beklemek zaman kaybı olacak.

Diğer ücretsiz yazılımlara geçince peki içeriğiniz ne olacak ?
Bu konuda şu mantıkla çözülebilir. Misal wordpress veya joomlaya geçtiniz diyelim sitenizdeki içeriği bu siteye aktaracak botlar yazılabilir bu konuda deneyimli kişileri yine googleden bulabilirsiniz.

Üzücü ama gerçek olan bu ne yazıkki artık herkes kendine gelir getirecek maddi anlamda kendisine fayda saylayacak işlerin peşinde haklı olarak.
Tarih Hayal Edenleri Değil,Gerçekleştirenleri Yazar !

NOT : Özel mesajla veya farklı yollar ile bana verdiğiniz admin paneli, ftp, phpmyadmin, cpanel, pleskpanel, direckpanel (v.b.) gibi size özel yerlerin kullanıcı adı ve şifrelerini ben sorunu çözüp size teslim ettikten sonra lütfen değiştirin. Aksi taktirde hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.
Administrator
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 95

Mesajgönderen arkadas_ca » 2019/10/06 - 22:51

Vizyontele filminde deli emin diyor ya..
Vallahi ben bunu yapacaklarını biliyordum diye. Böyle olacağı her halinden belliydi. gün geldi çattı.
Kendini yenilemeyen her şey batıp gitmeye mahkum. İbrahim kardeş haklı. yapılabilecekleri de söylemiş.
Herkes yeniliğe açık olsun..
PhpNukeTurkiye.Com Site Kurallarını Okumak İçin Tıklayın
Site kuralları gereği, kullanıcı profilinde web adresi bulunmayan, kullanmakta olduğu sitenin copyright bilgisi silinen kişilerin isteklerine cevap verilmeyecektir.
Önceliğimiz olarak emeğe saygı diyoruz..
Saygılarımızı sunuyoruz.. PNT Yönetim...

Firma Rehberi
Firma Bul
Moderatör
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 13
Aldığı teşekkür: 23

Mesajgönderen firzan » 2019/10/19 - 09:30

S.a.
arkadaşlar bu işi bırakalı yıllar oldu. öyle nette gezinirken aklıma geldi bir bakayım dedim. ben bıraktığım zmanlarda bile bu sorunların yaşanacağı belliydi. eğer kodlamayı ve tasarımı öğrenemezseniz bu işi devam ettiremezsiniz. bu işten para kazanamıyorsanız zevkine de biryere kadar gider. bu işi ya profesyonel yapın kendinizi geliştirin. yada bu işi hiç yapmayın. mesele php nuke meselesi değil mesele konuya hakim olamama sorunu sistemler gelişir sen gelişemezsen kalırsın olduğun yerde. İnşallah sorunlarınızı aşabilirsiniz. hepinize kolay gelsin
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2019/10/29 - 23:43

a.slm firzan hocam öncelikle hoşgeldiniz sizi görmek güzel.

Maalesef türkiyede yazılım sektörü daha doğrusu ücretsiz dağıtım yapılan yazılım sektörü hep bu dertlerle boğuşuyor nedeni yine biziz aslında. Örnek wordpress veya bulletin yazılımlarını bilirsiniz bunları popüler yapan yazılımın kendisinden ziyade sen ben gibi geliştiricilerin eklenti yapıp cuzi miktarlarla satışa çıkarılması ve satışın yüzlerce kişi tarafından alınarak eklentiyi yapan kişinin kazanç elde etmesi.

Nukede bir modül yapıp 50 tl ye sattığınızda sizi paragöz diye adlandıran kişiler çok oldu sizde şahit olmuşsunuzdur. Kendimizi geliştirmiyoruz geliştiren kişilerede 50-100 tl verip eklenti almayı kendimizi dolandırılmış kandırılmış sayıyoruz. Oysaki kişiler buradan sattıkları ile evini geçindirebilse eminim yazılım sektörüne daha çok ağırlık verip daha fazla şey üretebilir. Sonuçda hepimiz ev geçindiriyoruz hobi veya merakta biryere kadar. Bir insan web sitesi ile uğraşıyorsa ya bunu kendi kodlamalı yada kodlayanların sattıklarını satın almalı bu ikisinede sıcak bakmayan kişide ne yazıkki bir süre sonra hüsrana uğruyor.

Yazmış olduğum yazıda genelleme yaptım sözüm meclisten dışarı kimse üstüne alınmasın. Ama bence artık türk yazılımcılara destek çıkmalıyız. bir modüle veya bloğa vereceğimiz 50-100 tl bizi korkutmamalı çünkü ben çok iyi biliyorum ki bu işi öğrenmek için emek sarf edenlerin eğitim setlerine vermiş oldukları paralar bundan kat ve kat fazlası.

Nuke kullanan kişiler hala türkiyede fazlasıyla var şimdi bunlara nukeyi php 7,1 sürümüne göre kodlayacağız desek ve kişi başı x ücret istesek yarısı hakaret eder diğer kalan yarısının yarısı ben böyle iyiyim der diğerleride alsakmı almasakmı kararsız kalır. Bu nuke olur diğer yazılım olur türk yazılımcılara maddi ve manevi destek olmalıyız aksi taktirde yabancıların geliştirdiği yazılımların dil dosyaları ile ömrümüzü tüketiriz.
Tarih Hayal Edenleri Değil,Gerçekleştirenleri Yazar !

NOT : Özel mesajla veya farklı yollar ile bana verdiğiniz admin paneli, ftp, phpmyadmin, cpanel, pleskpanel, direckpanel (v.b.) gibi size özel yerlerin kullanıcı adı ve şifrelerini ben sorunu çözüp size teslim ettikten sonra lütfen değiştirin. Aksi taktirde hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.
Administrator
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 95

Mesajgönderen gonlumungulu » 2019/11/05 - 23:33

Fırzan bey hoşgeldin sormayali nasilsiniz

Ekledi-- 2019-11-05, 22:39:14 --
Suan internet sosyal medya ile devam ediyor.

Facebook
Instgram vb :)
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 1

Mesajgönderen filistin » 2019/11/08 - 00:30

hey gidi günler :)
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 0