Msn ve Facebook Çaldılar

Sayfa çalınması,grup çalınması ve hesap çalınması ile ilgili önlemlerin yazıldığı bölüm

Moderatör: Moderatörler

Msn ve Facebook Çaldılar

Mesajgönderen hafiz » 2011/11/14 - 11:11

Dün Msn Ve Facebook Adreslerimin çalındığını ve şifrelerimin değiştiğini gördüm erken farkına vardım allah'tan Türkçesi solucan yabancı ismi trojan ben şifrelerimi değiştiriyorum saniye sürmüyor başka biri değiştiriyor.Msn şifresini değiştireceğiniz zaman sizden 2. bir msn adresi istiyor o adrese kendi emaili ile değiştiyor. kendinedikkatetlan@w.cm öyle bir şeydi adres aman Dikkat edin

Truva atı (Trojan), Bilgisayar yazılımı bağlamında Truva atı zararlı program barındıran veya yükleyen programdır. (Bazen "zararlı yük" veya sadece "truva" ibareleriyle de nitelendirilmektedir.) Terim klasik Truva Atı mitinden türemiştir.Truva atları masum kullanıcıya kullanışlı veya ilginç programlar gibi görünebilir ancak yürütüldüklerinde zararlıdırlar.
Truva atlarının iki türü vardır. Birincisi,kullanışlı bir programın bir hacker tarafından tahribata uğrayıp içine zararlı kodlar yüklenip program açıldığında yayılan cinsi. Örnek olarak çeşitli hava durumu uyarı programları, bilgisayar saati ayarlama yazılımları ve paylaşım programları (p2p) verilebilir. Diğer türü ise bağımsız bir program olup başka bir dosya gibi görünür. Örneklemek gerekirse oyun veya kalıp dosyası gibi kullanıcıyı aldatmaya yönelik bir takım yönlendirici karışıklık ile programın harekete geçirilmesine ihtiyaç duyulmaktadır.
Truva atları diğer kötücül yazılımlar, bilgisayar virüsleri ve bilgisayar solucanı gibi kendi başlarına işlem yapamazlar. Aynen Yunanların planlarının işleyebilmesi için atın Truvalılar tarafından içeri alınması gerektiği gibi Truva atlarının zararlılığı da kullanıcının hareketlerine bağlıdır. Truva atları kendilerini kopyalayıp dağıtsalar bile her kurbanın programı (Truvayı) çalıştırması gerekir. Bu yüzden Truva atlarının zararlılığı bilgisayar sistem açıklarına veya ayarlarına değil toplum mühendisliğinin başarılı uygulamalarına
bağlıdır.
PNT Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 32

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2011/11/14 - 13:54

geçmiş olsun ilk olarak

demekki bilgisayarımızda iyi kötü bir virüs programı olması gerekiyormuş değilmi :twisted:

benim genel olarak kullandığım kaspersky ve avats dır kaspersky pc yi çok kastığı için avatsı tercih ediyorum

webtasarımcılarının korkulu rüyası iframe virüsüdür kaspersky ve avats iframe virüsü konusunda çok hassastır bu yüzden bu ikisinden birini mutlaka öneririm
Tarih Hayal Edenleri Değil,Gerçekleştirenleri Yazar !

NOT : Özel mesajla veya farklı yollar ile bana verdiğiniz admin paneli, ftp, phpmyadmin, cpanel, pleskpanel, direckpanel (v.b.) gibi size özel yerlerin kullanıcı adı ve şifrelerini ben sorunu çözüp size teslim ettikten sonra lütfen değiştirin. Aksi taktirde hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.
Administrator
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 94

Re:

Mesajgönderen hafiz » 2011/11/14 - 14:42

Allah Razı Olsun Kardeşim Windows 7 kurmuştum sildim xp kurdum şimdi avast da hazır artık sorun yok gibi
PNT Üye
Kullanıcı avatarı

Re:

Mesajgönderen medo03 » 2011/11/14 - 16:10

Geçmiş olsun kardeşim dikkatli olmak lazım bu net aleminde iyilerin olduğu kadar kötülerinde olduğunu unutmamak lazım virüs programı şart sonsuzluk kardeşim söylemiş avast web tasarımla uğraşan birisi için kesinlikle olması lazım sorununun düzeldiğine sevindim...
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 3

Re:

Mesajgönderen yokusbasi » 2011/11/14 - 16:43

kardeş geçmiş olsun ...Sonsuzluk arkadaşımızın dediği gibi iframe vürüsü ile iyi bir mücadele vermiş biri olarak tehlikeli bir hastalık...pc ne iyi bir lincocin iğnesi yap kurtul haşerelerden 8O
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 2

Re:

Mesajgönderen soulfather » 2011/11/14 - 19:14

geçmiş olsun hocam
PhpNukeTurkiye.Com Site Kurallarını Okumak İçin Tıklayın
Site kuralları gereği, kullanıcı profilinde web adresi bulunmayan, kullanmakta olduğu sitenin copyright bilgisi silinen kişilerin isteklerine cevap verilmeyecektir.
Önceliğimiz olarak emeğe saygı diyoruz..
Saygılarımızı sunuyoruz.. PNT Yönetim...

http://www.catkarakoyu.com Köy Sitemiz % 95
http://catkarakoyu.com/nuke Demo Sitemiz % 20

--------------
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Re:

Mesajgönderen hafiz » 2011/11/14 - 19:59

Hepinizden Allah razı Olsun kardeşlerim
PNT Üye
Kullanıcı avatarı

Re:

Mesajgönderen hafiz » 2011/11/14 - 22:14

Pcye format attım her şeyi baştan yükledim avastı kurdum tam gitti derken bi hoca arkadaş kasperskyı kur dedi kurdum ve çalıştırdım Heur trojan.win32.generic adlı virüsü buldu ama temizleyemedi daha gitmemiş ne virüsmüş bu :P :P
PNT Üye
Kullanıcı avatarı

Re:

Mesajgönderen soulfather » 2011/11/14 - 22:37

Eset Nod32 kur derim ben tüm trojanlara etkili...
Site kuralları gereği, kullanıcı profilinde web adresi bulunmayan, kullanmakta olduğu sitenin copyright bilgisi silinen kişilerin isteklerine cevap verilmeyecektir.

http://www.catkarakoyu.com Köy Sitemiz % 95
http://catkarakoyu.com/nuke Demo Sitemiz % 20

--------------
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Re:

Mesajgönderen Nida_Bey » 2011/11/15 - 02:18

Msn ve Facebookta bildiğim kadarı ile artık tel onaylı değişim bölümü var.Şifre değişeceğiniz zaman Telefonunuza gelen mesaj ile değişim yapıyorsunuz. Tabbi önce kayıt etmeniz gerekli. Msn de tam hatırlamıyorum ama face de kullanıyorum ben.
Bence Esed,avast,kaspersky En güvenilir Antivirlerdir.

"Asil yetimler anadan babadan degil, ilim ve ahlaktan yoksun olanlardir.
(HZ. ALI R.A)

oto dj,radyo hosting,web hosting,web tasarım http://www.nidasms.com nettenTopluSMS sistemi ve bayilik işlemleri için irtibata geçebilirsiniz.
Moderatör
Kullanıcı avatarı
Aldığı teşekkür: 8

Dön Facebook Güvenlik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir