tema alanını genişletmek

Tema İstek-Paylaşım ve Sorunların Yazıldığı Bölüm

Moderatör: Moderatörler

Re:

Mesajgönderen colman » 2012/12/31 - 14:14

banada bi yardım ya kardeslerim vallahi kafayı yemek üzereyim acemiyim ya :( sitemin adresini versem yardımcı olurmusunuz ?
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Re:

Mesajgönderen ReLaX » 2012/12/31 - 14:44

colman yazdı:banada bi yardım ya kardeslerim vallahi kafayı yemek üzereyim acemiyim ya :( sitemin adresini versem yardımcı olurmusunuz ?

Site adresini ve problemi söylersen yardımcı olmaya çalışayım (benimki gibi bir sorunsa)
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Aldığı teşekkür: 1

Mesajgönderen colman » 2013/01/01 - 17:55

yine sagolasın kardesım ben sıteyı harman corman ettım :D komple sildim şimdi yeni kurulum yapıyorum ama şunu cevaplarsan benım ıcın yeterli hani pnt v3 teması ortada video banner felan var ust menu altında on nasıl kaldırabılırım gecen kaldırmaya kalktım taploların şekli degişti
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen ReLaX » 2013/01/02 - 12:02

TARAWGEH yazdı:
Sonsuzluk yazdı:
TARAWGEH yazdı:Bu yöntemle dar olan temamı istediğim genişliğe (tam sayfaya yakın bir genişlik) ayarladım fakat şimdi şöyle bir sorun oluştu:

Temayı ayarladığım bilgisayarda-monitörde genişlik istediğim gibi iken, farklı bir bilgisayar/monitörde siteye girdiğimde temanın sağa doğru ekrandan taştığını görüyorum.

Bunu standard olarak (ayarladığım gibi ve hiçbir ekranda taşmayacak şekilde) ayarlamanın bir yolu yokmudur ?

genişlik değerini % cinsinden gir yani width="%80" gib dene bakalım nasıl bir sonuç alacaksın

Süper oldu teşekkürler Sonsuzluk. pnt'yi seviyorum

Tema konusunda sıkıntı sürüyor.

Bu sefer de banner olayı söz konusu.

Site logosunu düzenleyip siteye koyduğumda düzgün fakat başka bir bilgisayardan baktığımda logo ekrana sığmıyor.

Bu yüzden site de sığmıyor yeniden.

Yani width değerini % olarak vermek şu an hiçbir işe yaramıyor.

Site genişliğini aşmayacak, yani değişik ekran ve çözünürlükte çalışabilecek site logosu yapmanın yöntemi nedir ?
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2013/01/02 - 15:27

TARAWGEH yazdı:

Site logosunu düzenleyip siteye koyduğumda düzgün fakat başka bir bilgisayardan baktığımda logo ekrana sığmıyor.

Site genişliğini aşmayacak, yani değişik ekran ve çözünürlükte çalışabilecek site logosu yapmanın yöntemi nedir ?

logoyu çağırdığın img tagına width ver pek sağlıklı olmaz fakat bu şekilde çözebilirsin sorunu sana tavsiyem boylu boyunca logo koyma bizim sitedeki gibi küçük kibar birşey koy bu sayede daha tatlı durur
Tarih Hayal Edenleri Değil,Gerçekleştirenleri Yazar !

NOT : Özel mesajla veya farklı yollar ile bana verdiğiniz admin paneli, ftp, phpmyadmin, cpanel, pleskpanel, direckpanel (v.b.) gibi size özel yerlerin kullanıcı adı ve şifrelerini ben sorunu çözüp size teslim ettikten sonra lütfen değiştirin. Aksi taktirde hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.
Administrator
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 95

Mesajgönderen ReLaX » 2013/01/02 - 15:56

Sonsuzluk yazdı:
TARAWGEH yazdı:

logoyu çağırdığın img tagına width ver pek sağlıklı olmaz fakat bu şekilde çözebilirsin sorunu sana tavsiyem boylu boyunca logo koyma bizim sitedeki gibi küçük kibar birşey koy bu sayede daha tatlı durur

img tag ına width vermek kısmını anlamadım (kod bilgim hiç ten biraz hallice) en iyisi ben logoyu küçülttüm.
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2013/01/02 - 16:04

TARAWGEH yazdı:img tag ına width vermek kısmını anlamadım

img tag kullanımı
Tarih Hayal Edenleri Değil,Gerçekleştirenleri Yazar !

NOT : Özel mesajla veya farklı yollar ile bana verdiğiniz admin paneli, ftp, phpmyadmin, cpanel, pleskpanel, direckpanel (v.b.) gibi size özel yerlerin kullanıcı adı ve şifrelerini ben sorunu çözüp size teslim ettikten sonra lütfen değiştirin. Aksi taktirde hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.
Administrator
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 95

Önceki

Dön Tema

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir