logo

Anasayfa Video Ara
Sıralama: Kategori görüntüle:
 GOOGLE DÜNYASI
GOOGLE DÜNYASI

GOOGLE ARAMA MOTURUYLA İLGİLİ BELGESEL


İzlenim: 106771 - 0 Kez Puan Verilmiş <--> Toplam Puanı: 0.00
Belgesel Salonu
Kaybedenler Kulübü
Kaybedenler Kulübü

....


İzlenim: 13847 - 0 Kez Puan Verilmiş <--> Toplam Puanı: 0.00
Sinema Salonu / Türk Filimleri
Dağ
Dağ

Bir askeri birlikten gönderilen dört kişilik ekip sıradan bir iletişim anteninin tamir görevi sırasında hiç beklenmedik bir şekilde  pusuya düşer. Hayatta kalan uzun dönem er ve kısa dönem çavuş iki genç asker ilk kez aralarındaki didişmeyi bir kenara bırakıp esas düşmana karşı beraber mücadele edeceklerdir. İki tüfek, dört şarjör ve arızalı bir telsiz dışında sahip oldukları tek şey hayatta kalma içgüdüleri ve güçlü iradeleridir. Dağ, iki genç askerin kardeşlik ve cesaret kavramlarını keşfettiği bir kahramanlık öyküsünü ele alıyor.


İzlenim: 9549 - 0 Kez Puan Verilmiş <--> Toplam Puanı: 0.00
Sinema Salonu / Türk Filimleri
John Rabe Tek Parça Türkçe Dublaj
John Rabe Tek Parça Türkçe Dublaj Japonların, Çin Halk Cumhuriyeti'nin eski başkenti olan Nanking şehrini ele geçirmesi esnasında geçen 6 haftalık kadar sürede Çin'in başkentinde acımasız, taarruz ve saldırılar sonucu sayısı bilinmeyen erkek, kadın ve çocuk katledilir. Bütün dünya bu olayı şok ile karşılarken, süregelen bu şiddet kısa sürede tüm insanları sarar.
 
 Bir çoğunluk sessiz kalmayı tercih ederken, bazıları ise ezilenler için bir şeyler yapmayı tercih eder. Bunlardan birisi de "Son Kahraman" Alman mühendis ve Nazi parti üyesi John Rabe'dir. Kahramanlıklarıyla "Çin'in Schindler'i" ünvanını kazanan Rabe, bu insanlar için güvenli alanlar yaratıp oralara güven içinde ulaşmalarını sağlamıştır. 1937 - 1938 yılları arasında, Nazilerden arınma döneminde John Rabe, Nanking'de 250.000 Çinlinin hayatını kurtarmıştır. Diğer insanların, şahitlerin ve Çin hükümetinin de kabûl ettiği gerçek bir kahraman olarak anılmaktadır. Rakamlar abartılı gibi görünse de "Son Kahraman" John Rabe çeyrek milyon insanın hayatını, namusunu kurtarmış ve bir çoğunun açlıkla yüz yüze kalmasına engel olmuştur.
 
 1937 Eylül'ünde Siemens'teki patronları tarafından Berlin'e geri çağırılmasının ardından geri dönmek yerine "Her insan benim yaptığımı yapar" der ve çeyrek milyon insana yardım etmesinin doğal bir tavır olduğunu düşünür. Fakir halkın kalacak ve saklanacak yer edinmesinde ve yiyeceğe sahip olmasında büyük rol oynadı.
 
 Hikayenin diğer yüzünde de tüm bu insanların maruz kaldığı vahşeti, acımasızlığı, çaresizliği, yalnızlığı bulacaksınız.
İzlenim: 45850 - 0 Kez Puan Verilmiş <--> Toplam Puanı: 0.00
Sinema Salonu / Yabancı Filmler
ZÜBÜK
ZÜBÜK

günümüz politikacılarını anlatan başrollerini kemal sunal nevra serezlinin oynadığı güzel bir filim iyi seyirler 


İzlenim: 3561 - 0 Kez Puan Verilmiş <--> Toplam Puanı: 0.00
Sinema Salonu / Türk Filimleri
Albert Einstein'in Hayatı
Albert Einstein'in Hayatı

Albert Einstein (d. 14 Mart 1879 - ö. 18 Nisan 1955), Yahudi asıllı Alman teorik fizikçi.
Almanya'nın Ulm kentinde dünyaya gelen Einstein, yaşamının ilk yıllarını Münih'te geçirdi. Lise eğitimini ve yüksek eğitimini İsviçre'de tamamladı fakat bir üniversitede iş bulmada yaşadığı zorluklar nedeniyle bir patent ofisinde müfettiş olarak çalışmaya başladı. 1905 yılı Einstein için bir mucize yıl oldu ve o dönemde kuramları hemen benimsenmemiş olsa da ileride fizikte devrim yaratacak olan dört makale yayınladı. 1914 yılında Max Planck'ın kişisel ricası ile Almanya'ya geri döndü. 1921 yılında fotoelektrik etki üzerine çalışmaları nedeniyle Nobel Fizik Ödülü'ne layık görüldü. Nazi Partisi'nin iktidara yükselişi nedeniyle 1933'te Almanya'yı terk etti ve Amerika Birleşik Devletleri'ne yerleşti. Ömrünün geri kalanını geçirdiği Princeton'da hayatını kaybetmiştir.
Albert Einstein, özel görelilik ve genel görelilik kuramları ile iki yüzyıldır Newton mekaniğinin hakim olduğu uzay anlayışında bir devrim yaratmıştır. Sadece matematik hesaplamalar ve denklemler ile oluşturduğu kuramları sonradan deneysel olarak defalarca doğrulanmıştır. E = mc2 denklemi ile formüle ettiği kütle-enerji eşdeğerliği yıldızların nasıl enerji oluşturduğuna açıklama getirmiş ve nükleer teknolojinin önünü açmıştır. Fotoelektrik etki ve Brown hareketine getirdiği matematiksel açıklamalar, modern fiziğe diğer katkıları arasındadır. Ömrünün büyük bir kısmını bütün kuramları birleştiren bir birleşik alan kuramı yaratmaya çalışarak geçirmiş ama bu çabaları sonuçsuz kalmıştır. Einstein kuantum mekaniğinin bazı sonuçlarına, özellikle belirsizlik ilkesine oldukça şüpheci yaklaşmış fakat bu yaklaşımlar ileride geniş kabul görmüştür.
Einstein Nazilerin nükleer bomba geliştirmesi endişesiyle ABD başkanı Roosevelt'e bir mektup göndermiş, ABD'nin nükleer çalışmalara başlamasını tavsiye etmiştir. Holokost sonrası Yahudilerin kendi ülkelerine sahip olması gerektiği fikrini savunmuş, İsrail'in kuruluşuna destek vermiştir. Çeşitli söyleşilerinde Yahudilik dinine ve diğer kutsal kitaplara inanmadığını belirtmiş, sosyalizme sempati duyan bir makale yayınlamıştır. Bertrand Russell ile birlikte nükleer silahlara karşı bir manifesto da yayınlamıştır.
Einstein hayatı boyunca 300'den fazla bilimsel makale yayınlamıştır, ayrıca 150'den fazla bilim dışı çalışmaları da olmuştur. Başarıları ve eserleri nedeniyle Einstein sözcüğü, "dahi" ile eş anlamlı kullanılmaya başlanmıştır.


İzlenim: 5734 - 0 Kez Puan Verilmiş <--> Toplam Puanı: 0.00
Belgesel Salonu
Dolandırıcılar Şehri - İstanbul (Scam City) National Geographic
Dolandırıcılar Şehri - İstanbul (Scam City) National Geographic Travel and Escape ve National Geographic Channel kanallarında yayınlanan, turizm şehirlerinde özellikle turistleri soyup soğana çeviren dolandırıcıları gizli kameralar ve tecrübeler marifetiyle ifşa eden "Scam City" programı bu hafta İstanbul'a konuk oldu.
İzlenim: 14194 - 0 Kez Puan Verilmiş <--> Toplam Puanı: 0.00
Belgesel Salonu
Belgesel Keşke Olmasaydı-Barış Manço
Belgesel Keşke Olmasaydı-Barış Manço Barış Mançonun Hayatı
İzlenim: 8860 - 0 Kez Puan Verilmiş <--> Toplam Puanı: 0.00
Belgesel Salonu
Hitler Öldüren Karizma
Hitler Öldüren Karizma

Hitler gibi bir adam nasıl oldu da bir kuşağa hükmederek tüm dünyayı savaş ve acıya sürükledi? Ödüllü tarihçi Laurence Rees, Hitler'in sıra dışı cazibesinin arkasındaki gizemi ortaya çıkarıyor.

Adolf Hitler muhtemelen tarihteki en sıra dışı lider. Başka hiç kimse dünyayı onun kadar değiştirip arkasında böylesine bir enkaz bırakmadı. Fakat şimdiye dek insanların Hitler'in peşinden neden gittiklerini açıklamak için ciddi bir girişimde bulunulmadı. BBC imzalı üç bölümlük belgesel, insanların onun hedeflerine ulaşmak için harekete geçmeye nasıl karar verdiklerini, Hitler'in Almanya'daki mevcut inanışları nasıl manipüle ettiğini ve liderliğinin neden bu denli ikna edici olduğunu bulmak için Hitler'in II. Dünya Savaşı boyunca aldığı önemli kararları inceliyor.


İzlenim: 5336 - 0 Kez Puan Verilmiş <--> Toplam Puanı: 0.00
Belgesel Salonu
Tabi Güzelim (Babutsa)
Tabi Güzelim (Babutsa) Tabi Güzelim (Babutsa)
İzlenim: 16905 - 0 Kez Puan Verilmiş <--> Toplam Puanı: 0.00
Müzik Salonu / Türk Pop
Ücretsiz Host Alımı Ve Dot.tk'e Bağlamak
Ücretsiz Host Alımı Ve Dot.tk'e Bağlamak Ücretsiz host1free.com'dan Host Alımı Ve Dot.tk'e Bağlamayı anlatan video ücretsiz host alacaklar için güzel bir çalışma yapılmış
İzlenim: 10712 - 0 Kez Puan Verilmiş <--> Toplam Puanı: 0.00
Dersler / Php
insandan Sonra Yasam
insandan Sonra Yasam Dünyadaki tüm insanlar bir anda yok olsa, dünyanın geleceği nasıl olurdu? Şehirler, binalar, köprüler, barajlar, terkedilmiş gökdelenler, sanayi atıkları, arabalar; kısacası insanların elinden çıkmış olan ne varsa, insansiz bir dünyada yıllar sonra ne olur? Bitki örtüsü, doğal yaşam, hayvanlar ve diğer canlıları insansız bir dünyada neler bekliyor?
İzlenim: 4883 - 0 Kez Puan Verilmiş <--> Toplam Puanı: 0.00
Belgesel Salonu
Hayatim Roman - Kemal Sunal Belgeseli
Hayatim Roman - Kemal Sunal Belgeseli TRT nin Kemal Sunal icin hazirlamis oldugu belgesel
İzlenim: 10714 - 0 Kez Puan Verilmiş <--> Toplam Puanı: 0.00
Belgesel Salonu
Orhan GENCEBAY - Belgeselİ
Orhan GENCEBAY - Belgeselİ Orhan GENCEBAY - Belgesel
İzlenim: 6212 - 1 Kez Puan Verilmiş <--> Toplam Puanı: 4.00
Belgesel Salonu
Lüzumsuz Savaş (Murat Dalkılıç)
Lüzumsuz Savaş (Murat Dalkılıç) Lüzumsuz Savaş (Murat Dalkılıç)
İzlenim: 7261 - 0 Kez Puan Verilmiş <--> Toplam Puanı: 0.00
Müzik Salonu / Türk Pop
Stres, Bir Katilin Portresi
Stres, Bir Katilin Portresi

Stres, Bir Katilin Portresi


İzlenim: 3816 - 0 Kez Puan Verilmiş <--> Toplam Puanı: 0.00
Belgesel Salonu
Belgesel - Aptallık Çağı - Türkçe Dublaj .
Belgesel - Aptallık Çağı - Türkçe Dublaj . Belgesel - Aptallık Çağı - Türkçe Dublaj .
İzlenim: 8608 - 0 Kez Puan Verilmiş <--> Toplam Puanı: 0.00
Belgesel Salonu
İnsaf (Özgün)
İnsaf (Özgün) İnsaf (Özgün)
İzlenim: 3104 - 0 Kez Puan Verilmiş <--> Toplam Puanı: 0.00
Müzik Salonu / Türk Pop
Ezberbozan (Gülşen)
Ezberbozan (Gülşen) Ezberbozan (Gülşen)
İzlenim: 2825 - 0 Kez Puan Verilmiş <--> Toplam Puanı: 0.00
Müzik Salonu / Türk Pop
Tuğba Özerk - Makas
Tuğba Özerk - Makas Ben gibi yaralı çok alemde :)
İzlenim: 3746 - 0 Kez Puan Verilmiş <--> Toplam Puanı: 0.00
Müzik Salonu / Türk Pop
 
[1] 2 3
Sayfa 1/3