SİLAH ALIR DAĞA ÇIKARIM
Tarih: 21.03.2019 Saat: 11:18
Konu: Medya Haberleri


SİLAH ALIR DAĞA ÇIKARIMEski Başbakanlık Müsteşarı ve Milli Eğitim Bakanı, Sabah gazetesi yazarı Hasan Celal Güzel, Ulusal Kanal'da yayımlanan Hulki Cevizoğlu'nun sunduğu Ceviz Kabuğu programına konuk olduGüzel, Akil İnsanları eleştirdi, Türk ve Türk milleti kelimelerinin Anayasa'dan çıkarılması tartışmasına katıldı.


 


''TÜRK KELİMESİ ÇIKARILIRSA ÇEKER GİDERİM''


Güzel, "Eğer Anayasa'dan Türk ve Türk milleti kelimeleri tamamen çıkarılırsa, artık bu Anayasa benim Anayasa'm değil, bu coğrafya da benim vatanım değil. O zaman çeker giderim" dedi.


 


''GEREKİRSE SİLAHIMI ALIP DAĞA ÇIKARIM''


Başbakan Tayyip Erdoğan'a güvendiği belirten Güzel, "Beklemediğiniz sonuç gelirse, Allah göstermesin, o zaman önce vatan, önce millet deriz. Gerekirse, silahımı alıp dağa çıkarım. Sadece üç paralık peşmerge mi bunu yapıyor? Ben niye yapmayım?" ifadesini kullandı.


 


''AKİL İNSANLAR KÜRTÇÜ VE IRKÇI''


Programa telefonla bağlanan Hasan Celal Güzel,  Akil İnsanlar için sert sözler kullandı "Özellikleri PKK'yı destekleyen, Kürtçü ve ırkçı olmaları. Bir taraftan bizim gibi düşünenleri itham ederken, bir taraftan da ırkçı, bölücü bir terör teşkilatını açıkça destekliyorlar. Bu 60 küsur kişi içinde yarısını saymak mümkün" dedi.


 


Ensonhaber’de yer alan habere göre Güzel, komisyondaki dindar isimler hakkında da "Dindar, sağ olmalarına rağmen PKK'yı destekleme konusunda hiç de liberal geçinen PKK'cılardan geri kalmıyorlar" dedi.Kaynak: http://www.phpnuketurkiye.com
Pencereyi Kapat